Początek lata pełen atrakcji w ŚDS w Zagórzanach

Początek lata w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zagórzanach był pełen atrakcji.

Podopieczni ŚDS w Zagórzanach musieli stawić czoła próbnej ewakuacji placówki, która została przeprowadzona przez Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie pod przewodnictwem kapitana Łukasza Tomczaka. Była to dla nich i całej kadry szansa przetestowania swoich umiejętności organizacji przy respektowaniu właściwych procedur. Wszyscy spisali się na medal, gratulujemy!

Niedługo potem grupa z Zagórzan wzięła udział w XVI Międzywarsztatowym Konkursie Piosenki w Łapanowie. Wszyscy uczestnicy byli przygotowani na wysokim poziomie artystycznym, co pokazali, śpiewając piosenki z własnego repertuaru i znane przeboje. Interpretacje muzyczne poderwały wszystkich na parkiet i tańcom nie było końca. Podopieczni bawili się znakomicie przez cały konkurs i dopisywały im niesamowite nastroje. Jedna z reprezentantek ŚDŚ w Zagórzanach Izabela uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii solowej, gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszego rozwoju na ścieżce wokalnej! 

Podopiecznym nie brakowało również wypoczynku podczas wycieczek, najpierw za kierunek wycieczki obrali tężnię solankową w Bochni. Wszyscy wrócili wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Niedługo potem grupa wybrała się na wyprawę do Wisły dzięki zaproszeniu Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu i miała okazję zwiedzać Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego z wystawą kultury ludowej górali Beskidu Śląskiego. Podopieczni zatrzymywali się w miejscach takich jak Zamek Prezydenta RP na Śląsku Cieszyńskim, Jezioro Cieszyńskie, a na koniec dnia skorzystali z przejazdu doliną Białej Wisełki. Po powrocie do Zagórzan przywitała wszystkich pyszna niespodzianka prosto z Kuter Portu z Nieznanowic w postaci smakołyków: ciasta drożdżowego, chlebów, smalczyku, kiełbasy, cebuli i ziemniaków.

To nie koniec rozrywek, bo grupa z Zagórzan została zaproszona na pokaz kosmicznych transformacji w Niepołomicach. Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne przygotowało dla nich projekcje pt.: „Zaśmiecanie światłem” i „Nasz kosmos”. Wystawy były na tyle ciekawe, że wielu podopiecznych zapowiedziało, że z chęcią odwiedzi to miejsce jeszcze raz. A już pod koniec czerwca przyjaciele z ŚDS w Rdzawie zaprosili grupę z Zagórzan do wzięcia udziału w letnim pikniku integracyjnym. Gdy wszyscy wspólnie zasiadli do stołów, mogli skosztować znakomitych ciast, potraw z grilla i kociołka. Nie mogło zabraknąć interaktywnych gier i konkursów, podczas których każdy mógł zmierzyć się z różnymi wyzwaniami. Gdy tak wszyscy się dobrze bawili, czerwiec przemijał w spokojnym tempie.

Podopieczni z Zagórzan spędzili początek wakacji, biorąc udział w przyjemnych zajęciach w przyjaznym gronie. Mamy nadzieję, że nadchodzący miesiąc będzie pełen relaksu. Życzymy wspaniałego lata!

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content