Płonęły ścierniska i drewniane budynki

Wczoraj strażacy z naszej gminy w ciągu godziny interweniowali przy dwóch pożarach. Pierwsze zgłoszenie o pożarze ścierniska na pograniczu Wiatowic oraz Jawczyc strażacy otrzymali około godziny 15:10. Na miejsce pożaru zadysponowano strażaków ochotników z Wiatowic, Pierzchowa i Gdowa oraz strażaków z JRG Wieliczka. Jak informują strażacy spaleniu uległo około pół hektara ścierniska.

Drugi zgłoszenie o pożarze ścierniska w Marszowicach przyszło około 16:10. Tam również doszło do pożaru ścierniska. Jeden z pracujących w polu rolników widząc co się dzieje, zachował zimną krew i dla bezpieczeństwa orząc pole oddzielał pożar od pozostałych upraw rolnych, dzięki temu nie dopuścił do rozprzestrzenienia się ognia. W akcji uczestniczyły dwa zastępy strażaków ochotników.

Z kolei dziś po godzinie 1:00 w m. Dobranowice(Gmina Wieliczka) doszło do pożaru dwóch drewnianych budynków. Do akcji zostały zadysponowane samochody gaśnicze z terenu Gminy Wieliczka oraz JRG Wieliczka. Dodatkowo do pomocy zostali zadysponowani strażacy z Gdowa. W wyniku pożaru spaleniu uległy dwa budynki o konstrukcji drewnianej. Akcja strażaków trwała ponad 2,5 godziny.

[Not a valid template]

fot. OSP Gdów, OSP Pierzchów,  Klaudia Starowicz

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content