Plener „Solne wnętrza”

Wnętrza wielickiej kopalni od wieków przyciągają artystyczne dusze. Tu, inspirację oraz miejsca do realizacji swych pomysłów, znaleźli poeci, literaci, malarze i rzeźbiarze, filmowcy oraz fotografowie. Przekonali się, że miejsce choć piękne i wyjątkowe jest także wymagające i trudne ze względu na ograniczoną ilość światła.

Tym razem, 6,7 i 9 oraz 10 marca 2017 r., w ekspozycji Muzeum na III poziomie kopalni soli, w ramach wspólnie realizowanego przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie projektu „Solne wnętrza”, pojawią się studenci i pedagodzy pracowni Malarstwa i Rysunku katedry Sztuki Piękne Wydziału Architektury Wnętrz. Wcześniej przeprowadzone warsztaty wprowadziły m.in. w studium z natury oraz problematykę zjawisk kontrastu ciemności i światła a także zwróciły uwagę na to aby właściwości przestrzenne podziemi rozpatrywać jako punkt wyjścia do przemyśleń nad estetyką unikatowych wnętrz wydrążonych w soli. Pobyt w kopalni rozpoczęło zwiedzanie podziemi i  poszukiwanie inspiracji.

 Rezultatem pleneru będą prace wykonane przez studentów i pedagogów w różnych technikach, ale przede wszystkim będące nową, artystyczną interpretacją kopalni. Konkurs wyłoni najlepsze z nich, które pokaże wystawa „Solne wnętrza” najpierw prezentowana w Muzeum w kopalni soli (10.05-1.10.2017 r.) a następnie w galerii wydziałowej ASP w Krakowie. Na wystawę już dziś organizatorzy serdecznie zapraszają.

[Not a valid template]patronat: 

źródło: www.muzeum.wieliczka.pl

 

 

 

 

                      

 

 

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content