Piknikowe lato w Centrum Kultury w Gdowie

Centrum Kultury w Gdowie przychodzi z propozycją dla najmłodszych chcących spędzić wakacyjne dni z dozą przygody i mocą atrakcji. Zaplanowano aktywności, przy których dzieci zapomną o nudzie, bo czekają na nich warsztaty muzyczne, ceramiczne, warsztaty z naturą na gdowskim Zarabiu, szukanie skarbów, kino i teatr w Centrum Kultury, gry i zabawy uliczne połączone z dyskoteką uliczną, a na koniec wspólne ognisko. To tylko skrót przyjemności, jakie szykują się dla uczestników Piknikowego Lata. 

Harmonogram Piknikowego Lata:

W pierwszy dzień 22 lipca organizatorzy zapraszają od godziny 15.00 do Centrum Kultury w Gdowie na warsztaty muzyczne z Zuzią – miłośniczką brazylijskiej samby, utalentowaną perkusistką, absolwentką gdowskiej szkoły muzycznej I stopnia oraz krakowskiej II stopnia, aktualnie studentką Akademii Muzycznej w Katowicach, uczestniczką Programu Akademia NOSPR w sezonie 2023/2024.  Z kolei o godzinie 17.00 zaplanowany jest spektakl teatralny przygotowany przez Teatr Kokon. Koszt za uczestnictwo w całodniowych aktywnościach wynosi 50 złotych za osobę. Jeśli ktoś chce zgłosić się tylko na przedstawienie teatralne, wówczas może zakupić bilet na spektakl w cenie 20 złotych.

W środę 24 lipca zaplanowano zajęcia od godziny 10 na placu obok Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Na dzieci czekają gry, zabawy uliczne i dyskoteka uliczna. Nie zabraknie także smakołyków takich jak pizza czy wata cukrowa. Przewidziano atrakcje plecenia warkoczyków, wykonywania zmazywalnych tatuaży i malowania twarzy. Zakończenie będzie około godziny 14.00. Cena za osobę wynosi 40 złotych.

W środę 7 sierpnia organizatorzy zapraszają  ponownie do Centrum Kultury o godzinie 10.00. Dzieci wezmą udział w twórczych warsztatach ceramicznych, gdzie ich starania będzie nadzorować pani Anna Suchoń. Potem wszyscy znajdą czas na chwilę wytchnienia z popcornem w ręce, gdy będą oglądać film w sali widowiskowej. Dzień zakończy się około godziny 14.00. Koszt za osobę wynosi 20 złotych.

W ostatni dzień, wtorek 13 sierpnia uczestnicy wybiorą się na świeże powietrze na Zarabie w Gdowie o godzinie 10.00. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach z naturą, a także w poszukiwaniu skarbu, który trzeba będzie znaleźć, eksplorując teren gdowskiego Zarabia. Tu powstaną wspólne malunki i grafiki, a trawa posłuży jako dywan do zabaw i konkursów. Na koniec wspólne spiewnie piosenek i smarzenie kiełbasek przy ognisku. Aktywności potrwają do godziny 14.00. Koszt wynosi 30 złotych za osobę.

Zachęcamy do zapisów pod numerem telefonu 507 019 380 w godz. 9-17 (do 12 lipca). Ilość miejsc ograniczona. Warunkiem udziału w zajęciach są: zapisanie się (do 12 lipca), a następnie dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia oraz dokonanie wpłaty (wyłącznie przelewem) na konto 81 85 91 0007 0070 0117 5939 0002 w nieprzekraczalnym terminie do 17 lipca.  

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content