Piątkowy Wieczór Wspomnień w Pierzchowie

10 marca w strażnicy OSP w Pierzchowie Panie z KGW zorganizowały spotkanie: „Wieczór wspomnień i planów na przyszłość – Pierzchów wspomina swe drzewa genealogiczne i planuje przyszłość”.

Jak piszą Panie na swoim fanpage’u „Dawniej długimi wieczorami rozmawiano w domach o historii Polski i naszej miejscowości Pierzchów, wspominano przodków. Dzisiaj także musimy robić wiele, by nasze dzieci pamiętały skąd wyrastają ich korzenie…Głównym założeniem spotkania było przybliżenie podczas prezentacji historii naszej miejscowości Pierzchów oraz losów jego dawnych mieszkańców, prezentacja archiwalnych map, zdjęć oraz filmów.”

Organizatorki zgromadziły wiele pamiątek m.in.: zdjęć, wydawnictw, zabytkowych przedmiotów czy świadectw szkolnych. W związku z 20-leciem usypania kopca Dąbrowskiego w Pierzchowie przedstawiono krótkie filmiki z wmurowania kamienia węgielnego pod kopiec z 1996 roku.

Dla zgromadzonych p. Anny Stachnik – Przewodniczącej KGW Pierzchów, wraz z jej córką Teresy Stachnik oraz wnuczką Mariolą Skowronek wykonały jedną z piosenek z repertuary grupy śpiewaczej.

Największą atrakcją była prezentacja drzewa genealogicznego, na którym zaprezentowano aż 6 pokoleń. Na drzewie wymieniono ok 300 osób.

Po prezentacji przybyli goście mogli poczęstować się tradycyjną kolacją przygotowaną przez Panie z KGW:  chlebem pieczonym w domu ze świeżym masłem, kajpusem lub smalcem z skwarkami.  Tradycyjna kawa zbożowa świetnie smakowała z osypinami, a na deser można było skosztować pieczonych jabłek z cynamonem.

Spotkanie poprowadziła Pani Maria Jelonek-Bankowicz, która była pomysłodawcą i główną organizatorką Wieczoru Wspomnień.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na FB KGW Pierzchów

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content