Parafia Narodzenia NMP w Gdowie organizuje zbiórki dla Ukrainy

„W tych dniach zostaliśmy wstrząśnięci czymś tragicznym: wojną. Wielokrotnie modliliśmy się o to, aby nie została obrana ta droga. I nie przestajemy o tym mówić, wręcz przeciwnie: błagamy Boga coraz intensywniej. Dlatego ponawiam wobec wszystkich zaproszenie, by uczynić 2 marca, Środę Popielcową, dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. Dzień, w którym będziemy blisko narodu ukraińskiego i wszyscy będziemy czuli się braćmi, błagającymi Boga o koniec wojny.”  – mówił Papież Franciszek w ubiegłą niedzielę podczas modlitwy Anioł Pański. Chciejmy włączyć się w apel Ojca świętego podejmując dziś modlitwę i post w intencji pokoju na Ukrainie.

Znakiem naszej pomocy jest także ofiara do puszek przed kościołem by wesprzeć finansowo tych, którzy cierpią z powodu trwającej wojny.

W parafii organizujemy również zbiórkę darów na Ukrainę. Dary można składać w salkach od godz. 14.00 do 20.00 dziś i jutro (tj. 2 i 3 marzec). Zostaną one w części zawiezione potrzebującym w czwartek wieczorem. Prosimy o pomoc w odbieraniu i segregowaniu darów. Lista potrzebnych rzeczy to:

  • Ubrania i bielizna (uprzejmie prosimy o posegregowanie rzeczy dla dzieci, młodzieży i dorosłych mężczyzn i kobiet.)
  • ręczniki
  • koce termiczne, śpiwory, maty i materace do spania,
  •  środki pielęgnacyjne i higieniczne
  • woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania
  • zestawy medyczne: bandaże oraz opatrunki, leki przeciwbólowe, środki dezynfekcyjne
  • latarki, baterie

Ponadto, jeżeli ktoś chciałby udostępnić dom/mieszkanie/pokój dla uchodźców lub włączyć się w inną formę pomocy prosimy o kontakt z parafią:  790-681-230

 

Źródło:

Pomoc dla Ukrainy !!! – Parafia Narodzenia NMP (parafiagdow.pl)

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content