Panie z KGW w Brukseli

Pani Teresa Rozwadowska z Klęczany wraz z koleżanką z Koła z Pierzchowa, Panią Renata Mętel, na początku maja odwiedziły Brukselę i Parlament Europejski. Podwójne zaproszenie na zwiedzanie stolicy Unii Europejskiej był to prezent od europosłanki Pani Róży Thun dla KGW w Klęczanie z okazji ich ubiegłorocznego jubileuszu.

Panie miały możliwość zobaczyć budynek i biura Parlamentu Europejskiego, dowiedziały się gdzie dokładnie siedzą nasi europosłowie w czasie obrad, przyglądały się jak wygląda praca w tej instytucji. Poznały historię założenia Unii Europejskiej oraz wzięły udział w przygotowanej prelekcji. Odwiedziły także nowoczesne muzeum Parlamentu Europejskiego, gdzie jak same mówią dominują multimedia i nowoczesność.  Zwiedziły także stare miasto w Brukseli. Z przewodnikiem zobaczyły najważniejsza miejsca w stolicy Belgii, poznały niektóre tradycje i zwyczaje oraz historię tego miasta.

Pani Teresa z Panią Renatą wyjechały do Brukseli ze zorganizowaną grupą, w której oprócz przedstawicielek KGW byli m.in: laureaci różnych konkursów o Unii Europejskiej z terenu małopolski, sołtysi, którzy wygrali plebiscyt na najlepszego gospodarza, słuchacze UTW. 

zdjęcia: archiwum prywatne

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content