„Paczka na gwziadkę”- zostań Świętym Mikołajem, spełnij marzenie dziecka leczonego onkologicznie

Niejednokrotnie zachęcaliśmy Was do włączenia się w różne akcje charytatywne, zarówno te prowadzone lokalnie, przez organizacje i fundacje z naszego rejonu (m.in. Centrum Wolontariatu działające przy Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, Fundację MK 12.31, Fundację Licytuję-Pomagam) jak również akcje ogólnopolskie jak Szlachetna Paczka czy WOŚP.

Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam kolejną inicjatywę, która szczególnie nabiera tempa przed Świętami Bożego Narodzenia, zobacz na czym polega akcja „Paczka na Gwiazdkę”.

Pomysł na Paczkę na Gwiazdkę zrodził się w 2014 r. Akcja była formą podziękowania Joanny Błaszczyk za zakończone leczenie jej syna. Wzięli w niej udział głównie znajomi i znajomi znajomych. Udało się wtedy z zebranych upominków przygotować ponad 40 paczek, które trafiły na Oddział Czasowego Pobytu Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Krakowie. W kolejnym roku do akcji włączyło się więcej osób. Pojawił się wtedy pomysł na to, aby spełniać konkretne marzenia dzieci. Wówczas udało się zrealizować 80 listów napisanych do Mikołaja oraz przygotować 40 dodatkowych paczek dla dzieci, które nie napisały listu.

Z roku na rok akcja się rozkręcała, coraz więcej chorych dzieci dostawało na święta swe wymarzone prezenty. W ubiegłym roku udało się spełnić około 300 życzeń oraz zebrać dodatkowo 15 000 PLN. Paczki trafiły do dzieci z oddziałów onkologii dziecięcej z: Krakowa, Rzeszowa, Katowic, Zabrza, Chorzowa oraz IMID w Warszawie. Z zebranych środków zakupiono urządzenie wielofunkcyjne z zapasem papieru oraz ciepłe koce dla oddziału z Rzeszowa.

W tym roku ruszyła kolejna edycja akcji.

I Ty możesz sprawić komuś radość w te Święta. Zostań św. Mikołajem i spełnij gwiazdkowe marzenie dziecka leczącego się onkologicznie!

Zobacz na stronie paczkanagwiazdke.pl o czym marzą chore dzieci, wybierz list, i spełniaj marzenia. Nie musisz tego robić sam, możesz zaprosić do współpracy swoich bliskich, znajomych, współpracowników.

To proste, wybierasz list z marzeniem, kupujesz rzeczy wymienione w liście, wysyłasz paczkę z życzeniami na wskazany adres.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie i FB akcji:

 www.paczkanagwiazdke.pl/www.facebook.com/paczkanagwiazdke

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content