Opowiedzieć dziedzictwo

W sobotę 30 października 2021 heppeningiem w świetlicy wiejskiej w Hucisku zakończyło się ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Opowiedzieć dziedzictwo”, organizowane prze fundację Plenerownia.

Spotkania poświęcone były upowszechnianiu oraz interpretacji dziedzictwa kulturowego, pod kątem zasobów i potrzeb gmin wiejskich oraz małych miast na przykładzie wsi Hucisko. Organizatorzy wspólnie z uczestnikami proponowali w jaki sposób można w sposób przystępny dla różnych odbiorców opowiadać o dziedzictwie, a nawet tworzyć gry i bajki o tej tematyce.

Warsztaty odbywały się głównie w „Kantorówce” czyli domu Tadeusza Kantora w Hucisku, ale także w siedzibie samej fundacji oraz świetlicy wiejskiej w Hucisku. Na zajęcia organizatorzy oprócz osób dorosłych zaprosili także młodzież i seniorów, dla których warsztaty stanowiły obóz wolontariacki. W cyklu spotkań uczestniczyli pracownicy gdowskiego Centrum Kultury.

Organizatorem szkolenia była Fundacja Plenerownia, a partnerami: Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Fundacja Tadeusza Kantora, Centrum Kultury w Gdowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku.

Inicjatywa jest częścią projektu „Opowiedzieć dziedzictwo” realizowanego w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa” Narodowego Instytutu Dziedzictwa PROGRAM.

FOTO: Centrum Kultury w Gdowie, Fundacja Plenerownia.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content