Od dziś w internecie sprawdzisz ile masz punktów karnych

Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w komisariacie policji lub — za pomocą usługi sytemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.
Już od dziś na portalu Kliknij tutaj kierowcy będą bezpłatnie mogli sprawdzić ilość punktów karnych popełnionych za swoje wykroczenia. Jeśli chcemy skorzystać z usługi, musimy zalogować się na swój ,,Profil zaufany”, który pozwala potwierdzić swoją tożsamość.

Co zrobić, aby sprawdzić swoje punkty?
Na początku klikamy przycisk: Sprawdź swoje punkty karne.Następnie system przeniesie nas na stronę profilu zaufanego, tak skolei trzeba zalogować się na swoje konto. Po zalogowaniu system przeniesie nas z powrotem do serwisu OBYWATEL.GOV.PL. Potem informacja o twoich punktach karnych wyświetli się od razu. Informacje można pobrać w formacie PDF i wydrukować
Możesz ją pobrać w formacie PDF i wydrukować — jeśli chcesz. Taki wydruk ma charakter informacyjny — nie jest to dokument urzędowy. Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu (na przykład jako dowód w sprawie).
Więcej informacji pod numerem 422 535 450. Konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00.

fot. policja.pl

źródło: obywatel.gov.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content