Obchody Święta Niepodległości w Gminie Gdów

Jutro minie 97 lat odkąd nasz kraj, po 123 latach zaborów, ponownie pojawił się na mapie Europy. W tym właśnie dniu Józef Piłsudski został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a nasz kraj odzyskał niepodległość.

W naszej gminie uroczystości rocznicowe rozpoczną się od Wieczornicy Patriotycznej, która już dziś odbędzie się w Pierzchowie o godzinie 17:30. W programie przewidziano: montaż słowno – muzyczny „Wstań, Polsko moja” – w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Pierzchowie, występ chóru SERENADA pod kierunkiem p. Hanny Dziewońskiej, występ KGW z Pierzchowa, a na koniec zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Jutro oficjalne obchody odbędą się w Niegowici oraz w Gdowie.

O godzinie 10:00 w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Niegowici odprawiona zostanie Msza Święta. Następnie wszyscy przejdą na cmentarz parafialny do Kwatery Wojskowej. Tam nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy oraz mowy okolicznościowe wygłoszą goście.

Z kolei w Gdowie Mszę Świętą w Sanktuarium pw. Narodzenia NMP w Gdowie zaplanowano na godzinę 11:00. Po Mszy zebrani przejdą pod pomnik, który znajduje się na gdowskim Rynku i tam nastąpi dalsza część uroczystości, a następnie w Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się cześć artystyczna z udziałem chóru Tutte le Corde oraz laureatów I Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content