O debacie słów kilka…

Już za niespełna dwa tygodnie odbędą się wybory parlamentarne. Widząc plakaty wyborcze na tablicach czy słupach, billboardy na ścianach budynków czy przy szlakach komunikacyjnych możemy śmiało powiedzieć, że kampania trwa ,,w najlepsze”. Przed głosowaniem politycy starają się o nasze poparcie także podczas spotkań face to face. I tak też będzie w gdowskim Centrum Kultury podczas debaty.

W dzisiejszy wieczór pięciu kandydatów będzie prezentowało swoje programy wyborcze oraz odpowiadało na pytania w różnych dziedzinach. A kto włączy się do dyskusji? Z Komitetu Platformy Obywatelskiej zobaczymy i usłyszymy Panią Elżbietę Achinger oraz Pana Leszka Rajtarskiego, Komitet KORWiN będzie reprezentował Łukasz Figiel, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wystąpi Pani Urszula Rusecka, natomiast z Polskiego Stronnictwa Ludowego Pan Ludwik Węgrzyn.

Debata będzie podzielona na trzy części. W pierwszej z nich kandydaci na posłów będą prezentować swoje stanowiska dotyczące m.in. rolnictwa (działań skierowanych do rolników i na rozwój obszarów wiejskich), oświaty (funkcjonowanie systemu oświaty i jego reformowanie) czy polityki prorodzinnej i pomocy społecznej (pomoc rodzinom wielodzietnym, przeciwdziałanie bezrobociu, pomoc osobom niepełnosprawnym i seniorom).

Podczas debaty nie może zabraknąć odpowiedzi na pytania zadawane przez mieszkańców. Tak też będzie w drugim etapie spotkania. Natomiast podczas trzeciej części każdy kandydat będzie miał czas, aby zaprezentować siebie, swoje poglądy i zachęcić przybyłych mieszkańców do głosowania.

Debata rozpocznie się o godzinie 19:00 i jej przewidywany czas to 90 min. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do udziału!

Autor: administrator

Udostępnij post na:

Skip to content