„Nutki Matki Bożej” z Parafii w Gdowie zajęły III miejsce w XXI Rejonowym Przeglądzie Pieśni Religijnej-GRATULUJEMY!

W niedzielę, 16 października schola „Nutki Matki Bożej” z Parafii w Gdowie już po raz drugi wzięła udział w XXI Rejonowym Przeglądzie Pieśni Religijnej pn. „Tobie śpiewamy hymn chwały” i podobnie jak w roku ubiegłym schola zajęła trzecie miejsce w kategorii: Dzieci Boże.

Gdowska grupa muzyczna zaprezentowała takie utwory jak „Przeogromna ziemio” i „Zbawiciel”, za które została nagrodzona najdłuższymi brawami i okrzykami uznania.

Wszyscy rodzice są bardzo dumni ze swoich dzieci, bo poziom konkursu był wysoki. Może niektórzy powiedzą, że znów trzecie miejsce, ale utrzymać trzecie miejsce to też jest sztuka. Dziękujemy siostrze Beacie za to, że tak dobrze i z wielkim sercem oraz oddaniem zajmuje się naszymi dziećmi. Dziękujemy też za wsparcie naszej scholki osobom, które grą na instrumentach wzbogaciły występ artystyczny dzieci.

-relacjonują dumni rodzice jednej ze scholistek z Parafii w Gdowie.

Do przeglądu zgłaszać mogły się grupy wokalne, jak i wokalno–instrumentalne, a także soliści i duety. Podstawowym warunkiem był repertuar, który zawierał wyłącznie utwory o tematyce religijnej oraz samodzielne wykonanie, bez pomocy zewnętrznych podkładów muzycznych. Każda grupa miała maksymalnie 10 minut na występ. Zgłoszenia były przyjmowane do 6 października. Dla najciekawszych wykonawców przewidziano nagrody pieniężna oraz rzeczowe w trzech kategoriach. Organizatorem przeglądu był Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, a honorowym patronatem objął wydarzenie Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Ponad dwustu uczestników z Tokarni, Mszany Dolnej, Gdowa, Osieczan, Krzczonowa, Krzyszkowic i Myślenic miało wczoraj możliwość prezentacji dorobku muzycznego, wzajemnego poznania i kultywowania tradycji śpiewu religijnego. Przegląd przyciągają każdorazowo rzesze miłośników i sympatyków tej formy muzykowania. To była już XXIV edycja Rejonowego Przegląd Pieśni Religijnej, która rozpoczęła obchody XXIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Myślenicach.

-informuje na swoim profilu Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Zdjęcia przesłane przez rodziców Scholistek „Nutki Matki Bożej”

   

Zdjęcia przesłane przez rodziców Scholistek „Nutki Matki Bożej”

Zdjęcia ze strony Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. – foto: Aneta Mudyna/ Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej – MgFoto

Źródło: https://www.mokis.myslenice.pl/index.php?ram=news-show&id=688

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content