Niezwykle kolorowe Święto Niezapominajki

W sobotę, 10 czerwca na gdowskim Zarabiu odbyło się po raz ósmy Święto Niezapominajki. To dzień wszystkich przedszkolaków, które wspólnie z  wychowawcami i rodzicami przyjeżdżają do Gdowa, aby się zaprezentować na scenie.  Hasłem tegorocznego spotkania były Bajki i Baśnie.  Kolorowe i piękne stroje pozwoliły dzieciom przenieść się w zaczarowane krainy bohaterów książkowych i telewizyjnych. Występy odbyły się w barwnej, bajkowej scenerii, a zaczęło się tak:

 

„Dziś jest pokaz różnych bajek,

Żadna w książce nie zostaje.

Idą sobie leśną drogą,

By w tym dniu pobyć ze sobą.

Jak uważnie popatrzycie

I z uwagą posłuchacie,

Łatwo wszystkie rozpoznacie.

Gdy się  tu za chwilę zjawią,

To się pięknie nam przedstawią…”

I tak za sprawą przedszkolaków spotkaliśmy Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę, Bolka i Lolka, Kopciuszka i Smerfy. Jak to bywa w bajkach nie mogło zabraknąć wróżek, czarodziei, skrzatów i krasnali. Mogliśmy także podróżować bajkowymi pociągami i zobaczyć prawdziwego zielonego smoka. W sumie na scenie zaprezentowało się siedemnaście grup z terenu całej gminy.

Organizatorzy zadbali o uatrakcyjnienie czasu przedszkolakom zapewniając różnorakie atrakcje. Wolontariuszki z Gimnazjum w Niegowici bez chwili wytchnienia malowały dzieciom twarze, Pani Kasia przez cały festyn skręcała balony w najróżniejsze kształty a modelarze prezentowali modele samolotów. Na dzieci czekały także dmuchaniec, przejażdżka strażackim melexem, gry i zabawy sportowe. Jak co roku można było wymienić surowce wtórne na sadzonki krzewów i kwiatów. Wolontariuszki z Centrum Wolontariatu w Podolanach prowadziły zbiórkę środków czystości dla Domu Dziecka w Krakowie, a rodzice z Jaroszówki, Książnic i Wiatowic przygotowali kiełbasę z grilla oraz domowej roboty ciasta. W ten ciepły dzień na uczestników czekały także lody i napoje.

Tegoroczne Święto Niezapominajki przygotowały: Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Książnicach, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wiatowicach i Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaroszówce. Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Gdów Pana Zbigniewa Wojasa. Partnerem spotkania było Centrum Kultury w Gdowie, a Mój Gdów objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content