Niedzielne popołudnie ze Strażakami i Centrum Kultury-relacja z Dnia Dziecka w Gdowie

W niedzielę o godzinie 15-tej na placu przed Urzędem Gminy rozpoczął się Strażacki Dzień Dziecka. Z atrakcji przygotowanych przez organizatorów skorzystali najmłodsi mieszkańcy gminy, jak  również młodzież. W namiocie Centrum Kultury Pani Ania Suchoń prowadziła warsztaty plastyczne  ,,Nemo w krainie kolorów”. Można też było skorzystać z malowania twarzy.

Strażacy prezentowali wozy oraz sprzęt strażacki. Zorganizowali gry i zabawy terenowe, w których nagrodami były m.in.: bilety do parku wodnego w Krakowie. Chętnych druhowie OSP brali na przejażdżkę strażackim meleksem.

W przygotowanym „menu” znalazła się strażacka grochówka, słodkie przysmaki Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Gdowie a także lody.

Występ dziecięcej grupy strażackiej został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Najmłodsi druhowie OSP zaprezentowali pokaz z wykorzystaniem sikawki konnej przygotowanej przez starszych kolegów i właścicieli okolicznych firm.

Na zakończenie imprezy miało się odbyć przedstawienie teatralne „Śpiąca królewna”. Jednak pogoda pokrzyżowała plany organizatorów. Jak zapewnia Centrum Kultury w Gdowie, teatrzyk odbędzie się w innym terminie, o czym będziemy na pewno informować.

Organizatorami Strażackiego Dnia Dziecka byli:  Gmina Gdów, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Centrum Kultury w Gdowie.

 fotografia: Robert Radoński

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content