Natalia Lińczowska na mecie Biegu Dla Życia

W sobotę 18 lutego Natalia Lińczowska, uczennica gdowskiego LO zakończyła bieg charytatywny dla dwóch chłopców: Krzysia Ochmańskiego i Patryka Galii. W ciągu czternastu dni Natalia pokonała dystans 800 kilometrów z nadmorskich Rowów do Stadnik.  Na ostatnim odcinku z Dobczyc do Stadnik, Natalii towarzyszyły Rozbiegane Dobczyce oraz Gdów Proud Runners.

Szkoła Podstawowa w Stadnikach była miejscem, gdzie Natalia spotkała się z Krzysiem, Patrykiem, Rodzinami Chłopców i licznie zgromadzonymi mieszkańcami rodzinnej miejscowości. Były podziękowania, gratulacje, kwiaty, puchary i poczęstunek. Podczas całej akcji każde działanie było motywowane chęcią pomocy dla dwóch wspaniałych chłopców: Krzysia i Patryka.

Nie każdy może przebiec 800 km, ale każdy z nas może pomagać. Jak podkreślała wielokrotnie Natalia ważna jest modlitwa oraz wpłacanie symbolicznych złotówek na podane konta. My- mieszkańcy gminy Gdów umiemy pomagać, co udowodniliśmy już nie raz. W ubiegłym tygodniu w czasie zbiórki dla Patryka udało się zebrać ponad 20 tys zł. Pamiętajmy, że wśród nas są osoby, które potrzebują naszej pomocy. Nie zawsze jest ona równoznaczna z wpłacaniem pieniędzy lub nadludzkim wysiłkiem, czasem wystarczy tylko nasza obecność.

Przypominamy, że w ubiegłym roku powstało Centrum Wolontariatu przy Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. Właśnie tam można się zgłosić jeśli szukasz pomocy wolontariusza, lub jesteś chętny, aby zacząć działać dla innych. Mój Gdów objął patronatem medialnym działania CW.

Warto zapamiętać, że pomagając jednej osobie nie zmienisz całego świata, ale możesz zmienić życie tej osoby. 

Zobacz jak gmina Dobczyce oraz rodzinne Stadniki powitały Natalię:


 

film: youtube.com

zdjęcia: FB supermoc dla życia

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content