Napisz list i udostępnij! – do 19 grudnia trwa zbiórka listów dla Pani Bożeny.

Pani Bożena Puła – była profesor języka francuskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Gdowie, od lat choruje na stwardnienie rozsiane w bardzo zaawansowanym stadium.

„Osoba o bardzo daleko posuniętym Stwardnieniu Rozsianym. Wspaniała nauczycielka, bardzo ciepła i dobra osoba …. obecnie od ok. 10 lat tylko leży i patrzy w sufit. Kiedyś też miała piękne kolorowe pełne nadziei życie młodej osoby. Niestety zły los rozbił jej marzenia i skazał na ogromne cierpienie . Pomyśl, gdybyś ty leżał i 10 lat patrzył w sufit …. każdy chce, aby ktoś o nim pamiętał. Proszę poświęć RAZ W ROKU kilka minut i napisz do Pani Bożeny”

-zachęca były uczeń pani Bożeny, pomysłodawca i organizator akcji Tomasz Pabian, mieszkaniec Gdowa.

 

Pierwsza zbiórka listów odbyła się 3 lata temu z okazji 15-lecia matury w 2020 roku. Na początku było 21 listów, w zeszłym roku tylko 3… Pan Tomasz udostępnia akcję na swoim profilu na facebook’u zachęcając znajomych do udziału:  KLIKNIJ TUTAJ:

Zwracam się z Wielka Prośba do moich znajomych. Proszę poświeć 2 do 5 minut, aby dać odrobinę przyjemności bardzo ciężko chorej osobie.

Robimy zbiórkę – tyle że nie Zbieramy pieniędzy ani dóbr materialnych. Zależy nam na Dobrym Słowie, zależy nam na twojej atencji. Poszukujemy okruchu ciepłego serca, minuty twojego czasu. Chodzi o 5 minut waszego czasu 1 raz w roku.

O czym napisać: Tematyka i forma dowolna.

  • Jak tobie potoczyło się życie,
  • Co robisz zawodowo,
  • Z czego jesteś zadowolony,
  • Może zechcesz wspomnieć coś o swoich planach , marzeniach,
  • Może masz jakieś wspomnienia dotyczące Pani Bożenki”…?
  • Można złożyć życzenia Bożonarodzeniowe.

Chodzi o zajęcie czasu osoby, która od blisko 10 lat jest w bardzo ciężkim stanie i od ok. 4 lat leży w Hospicjum.

Z góry dziękuję wszystkim.

Listy w formie papierowej, odręcznie pisanej i zeskanowane lub w formie elektronicznej należy wysłać na adres e-mail: twojebusy@wp.pl.

Następnie Pan Tomasz wydrukuje wszystkie listy i zawiezie je do Hospicjum na ul. Rzepakową, gdzie obecnie przebywa pani Bożena. Zebraną korespondencje czyta jej Syn, który codziennie jest u mamy.

Zachęcamy do udziału w akcji!

 

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content