„Najpiękniejsza pisanka z soli” w Zamku Żupnym w Wieliczce tylko do niedzieli

Kto chciałby jeszcze zobaczyć najpiękniejsze pisanki z soli prezentowane w Zamku Żupnym w Wieliczce ma czas tylko do 28 kwietnia. W związku z jubileuszem 20. konkursu można na wystawie oglądać nie tylko pisanki z tegorocznego konkursu, ale także powstałe w czasie programu „Jajo z soli zdobimy do woli” i najciekawsze z lat ubiegłych.  

Wielickie pisanki są wyjątkowe nie tylko z powodu soli, z której są wykonane, ale i oryginalnych pomysłów  na ich dekorację i wykorzystane ozdoby. Bo czyż nie zaskakuje pisanka ozdobiona elementami elektrycznymi i elektronicznymi takimi jak: żaróweczki, karta SIM z telefonu i kolorowe druciki albo inna, w której do wykonania kwiatowej dekoracji posłużyła kartka z książki.

Tegoroczna wystawa jest wyjątkowa, bo związana z 20-leciem konkursu. Już przed wejściem do zamku można zobaczyć ozdobione kolorowymi kwiatami wiklinowe jaja metrowej wysokości wykonane przez uczniów Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce. A na samej wystawie prezentowanych jest prawie 100 pisanek. Oprócz prac konkursowych znalazły się także pisanki, które powstały w ramach programu „Jajo z soli zdobimy do woli”.  Wykonały je przedszkolaki z Wieliczki i uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie.

www.muzeum.wieliczka.pl

Stały patron medialny: TVP Kraków

Patron medialny: Radio Kraków

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content