Najbliższe warsztaty „Szkoła dla rodziców” już w sobotę!

Być może czasami jest tak, że nawet już nie masz siły zwracać uwagi… Ono zupełnie nie słucha, a Waszą relację można by najprościej określić statusem „to skomplikowane”. Przecież chcesz być dobrym rodzicem i wychować swoje dziecko na porządnego człowieka! Ale jak? Co robić? Gdzie szukać pomocy? Pewnie w swoim życiu wielokrotnie przygotowywałeś się do zdobywania nowych kwalifikacji tj. zawód, studia czy prawo jazdy. Mamy dla Ciebie zupełnie nowy kierunek – kurs na wychowanie!

Od września br. ruszają warsztaty „Szkoła dla rodziców”. Projekt obejmie cykl 20 spotkań  które mają na celu wsparcie rodziców poprzez zwiększanie ich kompetencji rodzicielskich i społecznych. Warsztaty będą składały się z dwóch części:  Pierwsza „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” i druga część „Nastolatki”. Zajęcia te są niesamowitą okazją do poszerzenia umiejętności lepszego porozumiewania się na linii dorosły-dziecko oraz zbudowania wzajemnej bliskości i głębokiej relacji. Mają także na celu skłonić dorosłych do refleksji nad własną postawą wychowawczą oraz dzięki wymianie doświadczeń z innymi rodzicami i pedagogami, wzmocnić ich postawę rodzicielską i motywację do zmian.

Program bazuje na sprawdzonej literaturze psychoedukacyjnej oraz jest rekomendowany przez wiele instytucji tj. Ośrodek Rozwoju Edukacji. Zajęcia poprowadzi dwóch zewnętrznych specjalistów.

Warsztaty „Szkoła dla rodziców” będą się odbywać 2 razy w miesiącu i obejmą II części spotkań w okresie od IX. 2018 do VI. 2019 – każda część to 10 spotkań po 4 godziny. Udział w projekcie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona – max 20 rodziców. Spotkania odbywają się w soboty od 9-12 lub 15-18.

Nie zwlekaj i już dzisiaj zawalcz o dobrą relację z własnym dzieckiem! Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem stowarzyszenie@nieznanowice24.pl i śledzenia nas na stronie www.facebook.com/Stowarzyszenie-Na-Rzecz-Rozwoju-Wsi-Nieznanowice.

           

Projekt jest współfinansowany przez FIO – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Wchodzi w skład zadania realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Nieznanowice, które od 10 lat działa na rzecz lokalnej społeczności, a obecnie od września prowadzi Niepubliczny Żłobek Karolek oraz realizuje kolejne projekty aktywizujące do działania na rzecz edukacji najmłodszych dzieci na terenie Gminy Gdów.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content