Muzeum w Wieliczce otwiera drzwi dla zwiedzających

Spacer po wybranych, niedostępnych dla zwiedzających wnętrzach Budynku Północnego Zamku Żupnego w Wieliczce, dawnej siedziby zarządu solnego przedsiębiorstwa, pokaz światowej klasy solniczek Mistrza Hansa Arnolda z XVI w. wraz z 46 cennymi nabytymi w ostatnim czasie a także dużo patriotyzmu za sprawą wystawy „Wieliczka na drodze ku niepodległości” i zajęć edukacyjnych „Patriotyzm dla każdego” to propozycje Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na Dzień Otwartych Drzwi Muzeum, który będzie miał miejsce 20 listopada 2016 r. w godz. 9.00 – 16.00. Atrakcją będzie też możliwość zwiedzania głównej ekspozycji Muzeum na III poziomie kopalni soli z wystawą czasową „Słony Chleb” Natalii Wiernik. Rejestracja do zwiedzania podziemi od jutra tj. 15 listopada od godz. 8.00 poprzez formularz zgłoszeniowy na www.muzeum.wieliczka.pl.
Wstęp wolny.

Program:
Zamek Żupny 9.00-16.00

10.00 – 13.00 „Zamek Północny otwiera swoje podwoje” – zaproszenie do wybranych wnętrz na co dzień niedostępnych dla zwiedzających
11.00, 14.00 – „Wieliczka na drodze ku niepodległości” po wystawie oprowadza autor Dr Paweł Krokosz
10.00-15.00 – „Patriotyzm dla każdego” – zajęcia edukacyjne dla dzieci
12. 00 – „Ten szczęśliwy komu na stole błyszczy solniczka …. „
cenne naczynia przyprawowe, najnowsze w kolekcji Muzeum zaprezentuje Klementyna Ochniak-Dudek

Trasa Muzeum na III poziomie kopalni soli
Rezerwacja zwiedzania TYLKO przez formularz zgłoszeniowy na www.muzeum.wieliczka.pl od 15 listopada od godz. 8.00 do wyczerpania miejsc.
Odbiór wejściówek i zbiórka w zamku Żupnym, Wieliczka, ul. Zamkowa 8

„Patriotyzm dla każdego”

Zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, którzy będą zmagać się z łamigłówkami zapoznającymi z ciekawą ekspozycją czasową „Wieliczka na drodze ku niepodległości”. Młodsze dzieci uczestniczyć będą także w zabawach edukacyjnych i manualnych wyzwaniach przybliżających im pojęcie patriotyzmu.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content