Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II z wystawą plenerową na krakowskim Rynku

Na krakowskim Rynku, przy kościele św. Wojciecha zorganizowano wystawę plenerową z życia św. Jana Pawła II. Wystawę, przygotowaną  przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, będzie można oglądać do 31 lipca 2017 r.

Wystawa ta ma na celu nie tylko przypomnieć postać papieża Jana Pawła II i jego wielkie dzieło, ale również pokazać różne miejsca, z którymi był związany papież Polak. Wśród nich są przede wszystkim Wadowice, Kraków a także jakże ważna dla mieszkańców naszej gminy, Niegowić. Ze względu na miejscowości naszego regionu, wystawa ta jest wyjątkową zachętą do odkrywania śladów Jana Pawła II w Małopolsce.

Prezentowana wystawa zbiega się w czasie z pierwszą rocznicą 31. Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w lipcu ubiegłego roku Małopolsce. Miejscowości naszego regionu, w tym gminę Gdów, odwiedzili wówczas młodzi pielgrzymi ze 180 krajów. Sam dom rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach – w zaledwie dwa tygodnie – odwiedziło ponad 50 tys. osób z ponad 100 krajów.

Od sierpnia wystawę będzie można oglądać w innych miejscach Krakowa, w tym m.in. na placu Szczepańskim czy na Plantach.

Źródło: www.malopolska.pl

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content