Motocyklisto! Bądź rozważny na drodze!

Początek wiosny to jeden z najbardziej niebezpiecznych okresów dla motocyklistów w sezonie. Po długiej zimowej przerwie kierujący tymi jednośladami rozpoczęli jazdę. W tym okresie jezdnia jest często mokra oraz zanieczyszczona, co powoduje obniżenie przyczepności opony i może być przyczyną poważnych zdarzeń. Początek sezonu wymaga zwiększenia ostrożności zarówno ze strony samych motocyklistów jak i kierujących, którzy przez ostatnie kilka miesięcy odwykli od zwracania uwagi na jednoślady.
W ciągu ostatniego tygodnia na drogach naszej gminy doszło jak na razie do jednego wypadku z udziałem motocyklisty. 28-letni kierujący jednośladem z urazem kostki i złamanym przedramieniem został przetransportowany do szpitala do Krakowa.
W roku 2015 w Małopolsce zginęło 18 motocyklistów, w tym 10 poniosło śmierć z własnej winy. Ponadto 245 zostało rannych. Nadmierna prędkość była główną przyczyną wypadków drogowych spowodowanych przez motocyklistów. Zdarzenia z udziałem jednośladów z reguły mają tragiczne konsekwencje, giną w nich często młodzi ludzie.
Przed zbliżającym się weekendem prosimy wszystkich użytkowników dróg, a szczególnie motocyklistów o rozwagę i rozsądek na drodze.

[Not a valid template]

źródło: malopolska.policja.gov.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content