Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jaroszówce u Seniorów

Do ważnego wydarzenia w życiu Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaroszówce doszło 13 stycznia 2016r, kiedy to grupa uczniów odwiedziła po raz kolejny pensjonariuszy Domu Opieki „Nestor” w Wieliczce.

W ramach projektu socjalnego „Bóg się rodzi” realizowanego przez studentów Uniwersytetu Pedagogicznego, młodzi aktorzy wystawili jasełka. Przedstawienie dostarczyło mieszkańcom domu opieki wielu wzruszeń, pozwoliły wrócić wspomnieniami do czasów, kiedy sami brali udział w takich przedsięwzięciach. Dla wielu z nich były to jasełka, których nie oglądali już od lat. Stanowiły też okazję do wspólnego kolędowania, rozmów, miłego spędzenia czasu wśród młodych ludzi. Gorące brawa świadczyły o tym, że uczniowie świetnie wcielili się w grane postacie.

Do pierwszego spotkania z pensjonariuszami doszło tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Wtedy to uczniowie wraz z nauczycielem i jedną ze studentek pojechali do Nich z życzeniami świątecznymi i własnoręcznie zrobionymi kartkami. Chwila rozmowy, przekazanie życzeń od całej społeczności szkolnej pozwoliły mieszkańcom tego domu uwierzyć, że są oni dla kogoś ważni.
Młodzież natomiast cieszyła się, że mogła sprawić, iż na twarzach tych samotnych i schorowanych ludzi zagościł choć na chwilę uśmiech.

 

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content