Mieszkańcy zwiedzali nową halę

Gminna Hala Sportowa w Gdowie została zaprezentowana zwiedzającym. W czasie dnia otwartego, który odbył się wczoraj, wszyscy mogli zobaczyć halę, której oficjalne otwarcie zaplanowano na piątek. Przez cały dzień zarówno pojedyncze osoby jak i całe rodziny zwiedzały każdy zakątek obiektu. Wielu z nich było pod wrażeniem zarówno samego kompleksu jak i całego zaplecza sportowego przy gdowskim gimnazjum.

Do południa animatorki z Centrum Wolontariatu w Podolanach najmniejszym gościom malowały twarze. W tym samym czasie na boisku odbywał się Turniej Piłkarski Młodzików o Puchar Wójta Gminy Gdów. W rozgrywkach udział wzięły drużyny Raby Dobczyce, Górnika Wieliczka oraz dwie drużyny Gdovii Gdów. Do turnieju nie zgłosiły się drużyny Akademii Piłkarskiej 21 Kraków oraz Puszczy Niepołomice. Pierwszy turniej na hali okazał się bardzo szczęśliwy dla zawodników Gdovii, którzy po karnych wygrali z zawodnikami Raby Dobczyce.

Hala sportowa usytuowana jest pomiędzy budynkiem szkoły, a kompleksem sportowym ORLIK. Sala gimnastyczna o wymiarach 28 x 44 m z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej oraz widownią na 360 miejsc będzie służyć przede wszystkim gimnazjalistom, ale będzie także wykorzystywana do organizowania imprez sportowych i kulturalnych. W budynku powstał także magazyn sprzętu sportowego, winda, szatnie i sanitariaty oraz przestronny hol wejściowy z toaletami i szatnią. Nowy obiekt został połączony przewiązką z budynkiem szkoły.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content