Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego – ,,Od kuchni”

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie organizuje wydarzenie  – Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, które w tym roku odbędzie się po raz 19. Podczas dwóch majowych weekendów (20-21, 27-28 maja) bezpłatnie pokazanych zostanie kilkanaście wyselekcjonowanych obiektów, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne. Wydarzenie skierowane jest do pasjonatów turystyki po Małopolsce w każdym wieku.

MIK zaprasza do wybrania się z w smakowitą kuchenno-kulinarną podróż po 11 wyselekcjonowanych zabytkach Małopolski. Tym razem zaspokoimy głód wiedzy uczestników na temat sztuki kulinarnej i związanych z nią zwyczajów, odkryjemy tajemnice sprzętów kuchennych oraz nieznane historie pomieszczeń. Poszukamy ciekawych opowieści o kuchni i z kuchnią w tle. A czasem po prostu wejdziemy do zabytków kuchennym wejściem, dostępnym tylko dla wybranych – zapowiadają organizatorzy i dodają: Gwarantujemy niesamowite doznania kulturalne i kulinarne podczas autorskich oprowadzań, tematycznych spacerów, warsztatów i pokazów kulinarnych. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych i okazji do spróbowania lokalnych przysmaków podczas kiermaszów.

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedyne w swoim rodzaju coroczne święto zabytków, prezentujące bogactwo kulturowe regionu. W czasie dwóch weekendów bezpłatnie udostępniamy kilkanaście tematycznie dobranych zabytków, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne, o których opowiadają ich gospodarze i pełni pasji przewodnicy. 

Tegoroczne zabytki:
20–21 maja
Samotnia artystów – dawna pracownia ceramiczna Heleny i Romana Husarskich w Krakowie
Centrum Administracyjne kombinatu w Nowej Hucie
Dwór Feillów w Woli Zręczyckiej
Zamek w Wiśniczu
Zabudowa Bochni

27-28 maja
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Kościół i klasztor Braci Kapucynów w Krakowie
Muzeum Narodowe w Krakowie – Gmach Główny
Wieś Frydman na Spiszu
Architektura uzdrowiskowa Szczawnicy
Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya w Szlachtowej

Podczas Dni Dziedzictwa będą rozdawane specjalnie przygotowane publikację autorstwa Wojciecha Nowickiego – pisarza, dziennikarza i krytyka kulinarnego. Nie zabraknie też słodkich niespodzianek dla najmłodszych.

Udział we wszystkie wydarzeniach jest bezpłatny; w niektórych przypadkach wymagana jest rezerwacja miejsc.
Więcej informacji na stronie: dnidziedzictwa.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content