„Małe Zręczyce” reprezentowały Gminę Gdów w Demandice na Słowacji

Gmina Gdów wzięła udział w międzynarodowym projekcie „Europa dla Obywateli”. W związku z tym zespół Tańca i Śpiewu „Małe Zręczyce”  wyjechał w ostatni weekend września do Demandice na Słowacji.  Spotkali się tam z  innymi grupami folklorystycznymi z Chorwacji, Węgier, Słowacji i Polski. Występy zespołu ze Zręczyc zawsze wzbudzają zachwyt publiczności, i nie inaczej było tym razem. Młodzi artyści zaprezentowali się na scenie w pięknych strojach krakowskich w programie artystycznym pokazującym ich umiejętności zarówno wokalne jak i taneczne. Zespołowi towarzyszyła regionalna kapela oraz  dyrektor Szkoły Podstawowej w Zręczycach Ryszard Micek i kierująca zespołem Hanna Dziewońska. Występ gorąco oklaskiwał również gospodarz Gminy Gdów Zbigniew Wojas, który uczestniczył w uroczystym podpisaniu deklaracji o współpracy gmin w ramach projektu. 

Przypominamy, że zespół „Małe Zręczyce” w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia działalności. Wyjazd ten był zapewne miłym prezentem i możliwością nawiązania znajomości z rówieśnikami  z innych krajów.

Projektu finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i ma na celu nawiązanie współpracy pomiędzy uczestnikami projektu, prezentację dorobku artystycznego i integrację uczestników.

zdj. Artur Kasprzyk

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content