Malarstwo i sztuka Marii Stangret – Spotkanie z dr Stefanem Szydłowskim, w Domu Twórczości Tadeusza Kantora i Marii Stangret w Hucisku

30 lipca 2017 r., o godzinie 14.00 w Domu Twórczości Tadeusza Kantora i Marii Stangret w Hucisku, odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu pt. „Sztuka w Domu” , który będzie serią spotkań z artystami, badaczami i historykami sztuki związanymi z Tadeuszem Kantorem i Marią Stangret. Odbywające się w tym projekcje rozmowy, dyskusje, prezentować będą działalność artystyczną twórców domu w Hucisku w kontekście polskiej i międzynarodowej awangardy artystycznej. 

Pierwsze spotkanie poświęcone będzie twórczości Marii Stangret. Karierę artystyczną malarki, aktorki, autorki książek „Pamiętnik dziadka” i „Malując progi” zaprezentuje wykładowca akademicki i kurator wielu jej wystaw indywidualnych, dr Stefan Szydłowski

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod nr telefonu: (12) 251 43 67 , 512 186 807 lub biuro@ckgdow.pl.

Do Huciska najwygodniej dojechać samochodem. Wyruszając z Krakowa, należy kierować się na Wieliczkę, a następnie jechać przez Chorągwice i Dobranowice. W Hucisku do samego Domu Kantora prowadzą znaki z Krzesłem.

Źródło: Fundacja im. Tadeusza Kantora

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content