MAJÓWKA W GMINIE GDÓW

Majówka dla większości z nas to czas odpoczynku, wielu z nas zastanawia się jak będzie ona wyglądała w tym roku, co wolno, a czego nie.
Poniżej przedstawiamy kilka propozycji spędzenia czasu wolnego, zachęcając jednocześnie do korzystania z atrakcyjnych i urokliwych miejsc w naszej gminie.

Wycieczki rowerowe
Szlaki rowerowe, które znajdują się w naszej gminie są dostępne, również parki i tereny zielone przy scenie plenerowej na Zarabiu. Można wybrać się na wycieczkę z rodziną, ale nie ze znajomymi. Pamiętajmy, że osoby do 13 roku życia nie mogą poruszać się bez opiekuna. Rowerzyści obowiązani są zakrywać nos i usta, nakaz ten nie obowiązuje w lesie. Innych rowerzystów należy mijać w odległości minimum 2 metrów.

Plażowanie
Podczas majówki plażowanie jest dozwolone, należy zasłaniać usta i nos. Plaże nad Rabą zachęcają do spędzania czasu na łonie natury. Pamiętajmy o zachowywaniu odpowiednich odległości.

Wędkowanie
Wędkarze mają możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych jak i rzekach, jeziorach, zbiornikach zaporowych. Pamiętajmy, że nie każdy może wędkować, trzeba mieć dokument uprawniający np. kartę wędkarską oraz opłacone zezwolenie. Tu również obowiązują zasady jak w innych miejscach publicznych.

Spacery po lesie
W gminie Gdów dostępnych jest kilka zbiorowisk leśnych, na urokliwy spacer leśnymi ścieżkami możemy wybrać się np. do Wólki Zręczyckiej lub do Huciska. Las to jedyne miejsce, gdzie nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Grillowanie
Tak, ale tylko w przydomowych ogródkach i w gronie rodzinnym, zaproszenie sąsiadów czy znajomych grozi mandatem.

Pamiętajmy, aby nie gromadzić się w skupiskach i przestrzegać obowiązujących zasad. Jeśli wybieramy się za miasto zaplanujmy wycieczkę jednodniową, ponieważ nie mamy możliwości wynajęcia pokoju, możemy jedynie skorzystać z noclegu we własnym obiekcie np. domku letniskowym. Obiekty noclegowe i hotele zostaną otwarte od 4 maja. Nie ma również możliwości korzystania z infrastruktury takiej jak place zabaw, wieże widokowe, plenerowe siłownie, ścianki wspinaczkowe, nie skorzystamy również z miejsc do grillowania.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content