Maj na UTW

Podczas majowych wykładów słuchacze gdowskiego UTW mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat historii Światowych Dni Młodzieży oraz przygotowań do ich organizacji w naszej gminie- wykład przygotował i poprowadził Zbigniew Witkowski koordynator ds. organizacji ŚDM z ramienia Urzędu Gminy w Gdowie.  Ponadto na seminarium „kultura” bardzo ciekawe spotkanie o misji i etyce pracy dziennikarza  poprowadziła  Inka Bogucka, dziennikarka od  2008 roku  związana z ośrodkiem TVP w Krakowie,  w którym realizuje reportaże filmowe i problemowe – społeczne, psychologiczne i obyczajowe, filmy dokumentalne i etnograficzne filmy edukacyjne. Natomiast na seminarium geograficznym spotkanie o walorach i atrakcjach Kosowa poprowadziła pani  Barbara Pasławska, podróżniczka,  współautorka / z mężem Andrzejem Pasławskim/ wielu wystaw  fotograficznych i prelekcji dokumentujących podróże po Bałkanach. Z kolei w filii w Czyżowie słuchacze mieli okazję wysłuchać wygłoszonej również przez panią Barbarę  prelekcji dotyczącej atrakcji Rumunii .

Niezwykle ciekawe i inspirujące do działań było również spotkanie w ramach wykładów ogólnych z panią Iwoną Warchał, inicjatorką powstania w naszej gminie Centrum Wolontariatu. W przygotowanej prezentacji przedstawiła seniorom ideę pracy wolontarystycznej i założenia jakie stawia przed sobą nowopowstałe Centrum Wolontariatu. W ramach krótkich warsztatów słuchacze mieli możliwość przedstawienia swoich pomysłów na wolontariat seniorów, które, miejmy nadzieję, będą mogli wykorzystać już w niedługim czasie w swoich codziennych działaniach na rzecz innych.

W ramach odbywających się właśnie XVIII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego blisko 50 seniorów wyjechało  21 maja do Zatoru. W ramach programu przygotowanego przez MIK zwiedzili  Zamek w Zatorze/ niedostępny na co dzień dla zwiedzających/ oraz wzięli udział w kiermaszu rękodzieła i kuchni Doliny Karpia.

Tradycyjnie odbywały się również zajęcia taneczne, warsztaty plastyczne, lektor z j. angielskiego, informatyka, gimnastyka i trening nordic walking oraz próby chóry Serenada.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content