Magda i Tomek polecają gry karciane: Bang! i World of Tanks: Rush

Dziś o jednych z ulubionych gier opowie nam para 25-latków. Magda zaprezentuje Bang, natomiast Tomek opisał World of Tanks : Rush. Oba tytuły są grami karcianymi.
Gra Bang jest świetną grą karcianą osadzoną w realiach dzikiego zachodu. Gracze wcielają się w cztery role: Szeryfa, Zastępcę, bandytów oraz renegata. Każda postać ma określoną rolę do odegrania podczas rozgrywki. Szeryf jako stóż prawa ma za zadanie pokonanie wszystkich bandytów oraz renegata, jego zastępca musi umiejętnie go bronić tak, aby nie zostać zdemaskowanym i szybko pokonanym. Bandyci zaś muszą pokonać stróżów prawa i jego pomocników. Renegat jako jedyny ma najtrudniejsze zadanie ponieważ musi pokonać wszystkich i zostać samemu na placu boju. Kto w takim razie jest naszym przyjacielem, a kto bezwzględnym bandytą?
Bang to świetna gra na wieczorne spotkania ze znajomymi. Rozgrywka trwa około 25-30 min a karty, które dostajemy w podstawowej wersji gry świetnie urozmaicają rozgrywkę. Gracze po dostaniu swoich kart ról mają za zadanie w tajemnicy przed innymi wykonać swoje zadanie. Jest to trudne, ponieważ jeśli szybko się zdemaskujemy możemy być pewni, że przeciwnicy będą szybko starali się nas wyeliminować. Gra jest podobna do popularnej Mafii, z tym, że tutaj mamy do pomocy całą talię kart, które sprawiają, że rozgrywka jest bardziej rozbudowana.
W podstawowej wersji Bang! mamy do dyspozycji 7 kart ról, 16 kart bohaterów oraz 80 kart do gry.
Obecnie w sklepach możemy dostać dwa dodatki, które sprawiają, że gra jest jeszcze bardziej ekscytująca!”.
Tomek chce Wam polecić World of Tanks : Rush. „Jest to gra karciana inspirowana bardzo popularną grą on-line World of tanks. W grze wcielamy się w dowódcę oddziału, który za zadanie ma obronić swoje bazy i pokonać przeciwników. Do dyspozycji mamy cztery oddziały różnych państw: Francuskie, Niemieckie, Rosyjskie oraz Amerykańskie. Naszym zadaniem jest kupować i dobierać tak czołgi, aby przeciwnikom utrudnić grę, a nam samym zwiększyć szanse na zwycięstwo. Polecam tą grę ze względu na fajną zabawę oraz dynamiczną rozgrywkę, szczególnie fanom gry on-line.”

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content