Książka przed Sądem!

Pod takim tytułem, dnia 30.10 uczniowie Szkoły w Książnicach zaprezentowali przedstawienie, które odbyło się w ramach projektu „Książki marzeń”. Aktorami byli czwartoklasiści, którzy wcielili się w rolę bohaterów rozprawy sądowej. Przeprowadzono też pasowanie na czytelnika uczniów klasy I.
Jako pierwsza na scenie pojawiła się Książka, która stanęła przed sędzią i prokuratorem. Główną bohaterkę oskarżono o to, że jest niepotrzebnym przeżytkiem i czas odejść do lamusa.
Książka broniła się dzielnie, argumentując swój byt, m. in. tym, że to przecież właśnie ona towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, odkąd tylko nauczył się pisać. Dbano o nią i ceniono, a teraz jest niepotrzebna? To straszne i okrutne.
Jej przeciwnicy to: płyta CD i komputer. Z pomocą oskarżonej przyszli obrońca, który przytoczył piękne słowa Andrzeja Grabowskiego: „Książka to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją czyta doradcę ma i przyjaciela”. Świadkiem obrony była bibliotekarka i wszystkie dzieci na sali, które gromko krzyczały: „Wiwat! Wiwat! Niech żyje książka nam”. Nawet sędzia ostatecznie uznał, że z czytania książek nie wolno zrezygnować!
W tym dniu SU wspólnie z opiekunem biblioteki szkolnej zorganizował Wielką Jesienną Wymianę Książek. Akcja ta skierowana była do wszystkich tych, którzy lubią czytać książki i chętnie się z nimi dzielić. Uczestnicy akcji przynieśli książki niepotrzebne, które się im znudziły, a mogą posłużyć innym. Każdy kto przyniósł książkę mógł ją oddać, a w zamian za nią wziąć inną książkę przyniesioną przez kolegę lub koleżankę.
Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników.

opiekun: Anna Szostak

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content