Konkursy świąteczne

Już za miesiąc będziemy się przygotowywać do kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Za kilka dni rozpocznie się adwent, na wystawach sklepowych coraz częściej widzimy świąteczne akcenty, dzieci z utęsknieniem czekają na Mikołaja i ubieranie choinki. W ten czas oczekiwania, chcielibyśmy Was zachęcić do udziału w świątecznych konkursach, w których możecie wziąć udział całymi rodzinami.

 

1.Centrum Kultury w Gdowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie „Gdowska Szopka Bożonarodzeniowa”.

Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, młodzieży i dorosłych, uczestników zajęć w świetlicach wiejskich i środowiskowych oraz do rodzin i uczestników indywidualnych z gminy Gdów.

Uczestnicy konkursu wykonują szopkę w kształcie bryły przestrzennej – maksymalnie do 1 m szerokości i wysokości. Ciężar szopki nie może przekraczać 10 kg! Szopka może być wykonana w dowolnym stylu: np. stajenka, grota, szopka krakowska, forma nowoczesna. Technikę i zestaw materiałów uczestnik wybiera samodzielnie. W każdej szopce powinny się znaleźć elementy związane z Gdowem. Inspiracją mogą być: zabytki, architektura, miejsca, znane gdowskie postaci, a także podania, legendy i opowieści.

Prace należy składać w Centrum Kultury w Gdowie, ul. Krakowska 398 do 15 grudnia 2020 r., w godzinach 800 -2000. W przypadku braku możliwości przeprowadzenia konkursu w sposób stacjonarny, szopki oceniane będą online, o czym poinformujemy uczestników na stronie www.ck.gdow.pl

Spośród zgłoszonych do konkursu prac Komisja nagrodzi trzy najlepsze prace oraz przyzna wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni w ferie zimowe na wycieczkę lub ciekawe warsztaty artystyczne.

REGULAMIN KONKURSU GDOWSKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU NA GDOWSKĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

2.Kolęda z rodziną – Konkurs Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza śpiewające rodziny z Małopolski do wzięcia udziału w Konkursie Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych – Kolęda z rodziną. Konkurs odbywa się w formule online. Zgłoszenia przyjmowane sią do 30 listopada.

Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie osoby pozostające w bliskim pokrewieństwie (np. babcia, dziadek, mama, tata, ciocia, wujek, dzieci), bez ograniczeń wiekowych.

Rodzina zgłaszająca się na konkurs powinna być zróżnicowana pod względem wieku i stopnia pokrewieństwa. Liczba osób w rodzinie zgłoszonej do konkursu może wynieść minimum 3, maximum 8. W konkursie nie przewiduje się kategorii solistów oraz duetów.

Konkurs będzie się odbywał wyłącznie w formule online.

Zgłoszenia

Każda rodzina powinna przygotować do konkursu 1 pastorałkę oraz 1 tradycyjną kolędę bożonarodzeniową. Wybrany repertuar powinien sięgać do dawnych źródeł (kantyczek, śpiewników klasztornych, anonimowych zapisów, rodzinnych przekazów). Prezentacje współczesnych piosenek traktujących o świętach Bożego Narodzenia nie będą poddawane ocenie.

Czas prezentacji do 7 minut.

Zgłoszenia do 30 listopada br.

 
3. Małopolska niedalEKO tradycji – Konkurs na dEKOracje choinkowe
 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza wszystkie rodziny Małopolski do wzięcia udziału w konkursie na własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Prace należy nadsyłać do poniedziałku 30 listopada.

Wspólnie z najbliższymi. własnoręcznie i z ekologicznych materiałów przygotujcie tradycyjne ozdoby choinkowe! Powstałe dzieła przyślijcie do MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, gdzie na autorów najpiękniejszych prac czekają niemałe nagrody finansowe!

Powróćmy do korzeni, dbajmy o tradycję, więzi rodzinne i ekologię.

Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych!

ZGŁOSZENIA

Każdy z uczestników musi zgłosić do konkursu ozdoby w trzech kategoriach:

łańcuch choinkowy – w tradycyjnej formie, o długości nie mniej niż 1,5 metra,

pierniczki – (3 sztuki) własnoręcznie upieczone,

tradycyjna ozdoba choinkowa dowolnego rodzaju, ale zgodna z tradycyjną formą ozdób choinkowych oraz z wykorzystaniem tradycyjnych materiałów.

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie kompletu podpisanych prac konkursowych wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada 2020 roku na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu; ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz

Więcej informacji na stronie: www.mcksokol.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content