Konkurs  zaŚPIEWAJ i Ty Niepodległej!

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce zaprasza do udziału w muzycznym konkursie „zaŚPIEWAJ i Ty Niepodległej”. Jest to już III edycja konkursu organizowanego przez Wojewodę Małopolskiego, którego hasło w tym roku brzmi: #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!”.

W 2020 roku przypada wiele rocznic ważnych wydarzeń: wojny polsko-bolszewickiej, powstania i plebiscytu na Górnym Śląsku, plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu oraz Zaślubin Polski z morzem. Są one upamiętniane na wiele różnych sposobów i poprzez ciekawe inicjatywy. Jedną z nich jest konkurs muzyczny „zaŚPIEWAJ i Ty Niepodległej!”, którego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez zapoznanie i wykonywanie przez nie utworów patriotycznych nawiązujących do tych wydarzeń historycznych.

Konkurs służy też wzmocnieniu poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków bo pieśń polska zawsze była i jest nadal manifestacją polskiej wspólnoty i tożsamości narodowej oraz łącznikiem pokoleń w kraju i na emigracji.

Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki lub utworu instrumentalnego – zrealizowanych w scenerii patriotycznej nawiązującej tematyką do wykonywanego dzieła poprzez rekwizyty i stroje.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 5 października 2020 r. tylko elektronicznie na adres: zaspiewajityniepodleglej@muw.pl

Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin znajdują na stronie;

https://www.malopolska.uw.gov.pl/index.aspx?page=spiewaj ,    www.muzeum.wieliczka.pl

Informacje o konkursie można uzyskać w Biurze Wojewody, tel. 123921119, e-mail: zaspiewajityniepodleglej@malopolska.uw.gov.pl

 

Organizatorzy Konkursu:
Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita
Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak
Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o. Damian Konieczny
Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce Jan Godłowski

Partnerzy Konkursu:
Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak
Agencja Mienia Wojskowego
Akademia Muzyczna w Krakowie

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

Patronat medialny : TVP3 Kraków, Radio Kraków

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content