Konkurs na „Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej” już w najbliższą niedzielę, zgłoszenia do piątku

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie Centrum Kultury na Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej. To już druga edycja konkursu organizowanego 15 sierpnia. W ubiegłym roku najpiękniejsze zdaniem jury bukiety wykonały: KGW Wieniec oraz rodzina Państwa Proszek.

Celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy o tradycji komponowania bukietów z ziół i kwiatów, a w szczególności propagowanie wiedzy o ziołach i kwiatach w otaczającym środowisku, postaw proekologicznych, troski o naturę i środowisko oraz ochronę wartości regionalnego dziedzictwa kulturowego.
Przedmiotem konkursu jest tradycyjny bukiet zielny, który uczestnicy wykonują samodzielnie na Święto
Matki Boskiej Zielnej.

Aby zgłosić bukiet do konkursu należy:

  • wypełnić zgłoszenia stanowiące załącznik do regulaminu i przesłać na adres konkursy@ck.gdow.pl do dnia 13.08.2021 r. do godz. 12.00 lub dostarczyć w tym terminie do siedziby Organizatora.
  • w dniu 15 sierpnia 2021 roku pozostawić podpisany bukiet  przy Sanktuarium NNMP w Gdowie na stanowisku z napisem „KONKURS BUKIET ZIELNY ZIEMI GDOWSKIEJ”. Bukiety przyjmowane będą w godz. 8.30-9.30.

Konkurs adresowany jest do Pań działających w Kołach Gospodyń Wiejskich w Gminie Gdów oraz do rodzin  zamieszkałych na terenie Gminy Gdów.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody m.in ufundowane przez naszych sponsorów: plażę i restaurację Kuter Port, Restaurację Szałas, Dom w Polach oraz firmę Fiberlink.

Współorganizatorem wydarzenia jest Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Gminy Gdów.

regulamin: zobacz tutaj

 

REGULAMIN KONKURSU „BUKIET ZIELNY ZIEMI GDOWSKIEJ”

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content