Koncert Międzyszkolny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce i Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie

12 czerwca 2018 r. w Hali Sportowej w Gdowie odbył się doroczny Koncert Międzyszkolny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce i Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie. Wystąpili soliści, zespoły, połączone chóry oraz Międzyszkolna Orkiestra Dęta (przyg. Antoni Majerski) i Międzyszkolna Orkiestra Symfoniczna (przyg. Jarosław Murzyn) pod dyr. Adama Czyżowskiego.
Koncert miał wyjątkowy charakter z uwagi na Jubileusz 10-lecia Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie. 
Znamienitych gości przywitał Adam Czyżowski – Dyrektor PSM I st. w Gdowie.
Prowadząca koncert, Izabela Szota wymieniła sukcesy uczniów, mogących poszczycić się sukcesami na konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, regionalnych, czy międzyszkolnych. Liczba zdobytych laurów była imponująca! 
Koncert rozpoczęła Międzyszkolna Orkiestra Dęta pod dyr. Adama Czyżowskiego (przyg. Antoni Majerski). Następnie przyszedł czas na solowe interpretacje młodych artystów, wśród których znalazły się utalentowane pianistki – Naomi Hakim (klasa Izabeli Grzybek) i Barbara Ruda (klasa Marii Wosiek), klarnecistka Natali Hakim (klasa Antoniego Majerskiego, akompaniament – Izabela Seweryn), trębacz Kamil Ulatowski (klasa Pawła Gajewskiego, akompaniament – Maria Wosiek) oraz duet akordeonowy Kcper Ćwiek i Jakub Kwieciński (klasa Oskara Guta). Z Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie zaprezentowali się: Liliana Chanek, Małgorzata Kurleto, Aleksandra Daniel, Zuzanna Zawała, Maria Zabdyr, Zofia Kupiec, Paweł Szostak, Albert Kowalik oraz zespoły rytmiczne. Wszyscy oczarowali publiczność wrażliwością, muzykalnością, doskonałą techniką gry i niezwykłą interpretacją. Wieczór zwieńczył występ Międzyszkolnej Orkiestry Symfonicznej (przyg. Jarosław Murzyn) oraz połączonych chórów SM I st. w Wieliczce (przyg. Izabela Szota) i PSM I st. w Gdowie (przyg. Elżbieta Gawryszewska).
Koncert w Gdowie po raz kolejny udowodnił, że uczniowie szkół prezentują ogromny wachlarz możliwości, zaś ich umiejętności nierzadko wykraczają poza przeciętny poziom. Mali adepci sztuki pokazali, że systematyczna praca, codzienne ćwiczenie gry na instrumencie i przede wszystkim miłość do muzyki, zapewniają rozwój artystyczny i narodziny prawdziwych artystów. Prezentujemy opis dokonań młodych artystów z Gdowa zobacz tutaj

 

tekst: Szkoła Muzyczna I stopnia w Wieliczce

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content