Koncert Jubileuszowy Tutte Le Corde za nami

Sobotni Koncert Jubileuszowy Tutte le Corde to był muzyczny spektakl- podróż w czasie. Królowała muzyka filmowa, musicalowa,  kabaretowa, a punktem kulminacyjnym wieczoru było wykonanie Bohemian Rapsody zespołu Queen.  Koncert przeplatały prezentacje i filmy przedstawiające liczne sukcesy, wspólne przeżycia i wspomnienia chórzystów. Wystąpili  także liczni zaprzyjaźnieni z Chórem muzycy. Wśród nich Jakub Blokesz- wokalista, kompozytor, tekściarz, laureat m. in. Studenckiego Festiwalu Piosenki, festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, współpracujący z Polskim Radiem.

Wśród instrumentalistów usłyszeliśmy:

Fortepian: Elwira Utracka-Mazur,  Mateusz Krystian

Flet: Katarzyna Wojszczyk

Klarnet:  Andrzej Ruciński

Skrzypce: Aleksandra Szota

Fagot: Michał Suchoń

Zespół Sonoriada- flet: Katarzyna Wojszczyk, fortepian: Elwira Utracka-Mazur

Muzyczną podróż w czasie Chór rozpoczął kabaretowym  hymnem Artura Andrusa- „Chóry- czyli piosenka o Ciptaszku”, usłyszeliśmy  muzykę z filmów Misja, Amelia oraz Libertango Astora Piazzolli. Piosenką „Ty albo żadna” z repertuaru Leopolda Szmaragda i Jerzego Petersburskiego, w wykonaniu Kuby Blokesza przenieśliśmy się w lata 30-te. Chór zaśpiewał utwory z musicalu Władysława Szpilmana- „Ciotka Karola”. Brawurowo w rolę Ciotki wcieliła się Katarzyna Ciężarek.  W roli Lorda- Adam Kasprzyk. W klimat amerykańskiego musicalu wprowadziła nas muzyka Glenna Millera, a także piosenka Over The Rainbow z filmu „Czarodziej z Krainy Oz”. Odgłosy deszczu zdało się słyszeć w utworze Raindrops Keep Falling on my Head, z czarującym solo Kuby Blokesza.  W popisowym numerze Bohemian Rapsody solo Freddie  Mercury zaśpiewała Anna Rokosz.  Na koniec usłyszeliśmy medley z musicalu Skrzypek na dachu: If I were a Richman, Sabbath Prayer, Sunrise Sunset, Fiddler on the Roof z końcowym okrzykiem Traddition- Tradycja!, chociaż koncert był czymś zupełnie nowym i zaskakującym w 10-letniej już tradycji występów Tutte le Corde. Chór mocnym akcentem wkroczył w kolejną dekadę. Przypieczętowaniem Jubileuszu był tort, którym chórzyści częstowali przybyłą publiczność.  Trudno nie wspomnieć o zachwycających strojach w klimacie lat 30-tych, których twórcą, podobnie jak całej dekoracji jest Anna Suchoń. Autorką choreografii tego muzycznego spektaklu jest Małgorzata Hyży- Wypart, Gdowianka,  aktorka, wokalistka Opery Krakowskiej.

Konecrt odbył się w Centrum Kultury w Gdowie, a poprowadziła go Dyrektor Centrum- Pani Edyta Trojańska-Urbanik. Tłumnie zgromadzona publiczność nagrodziła Jubilatów gromkimi brawami.

fot. Rafał Niziołek

tekst: Elwira Utracka-Mazur

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content