Koncert Charytatywny Smyk Fest już 29 sierpnia w Myślenicach

Gmina Gdów została partnerem koncertu charytatywnego „SMYK FEST”. Wydarzenie odbędzie się 29 sierpnia w Myślenicach, a jednym z jego beneficjentów jest mieszkaniec Kunic, Marcin Kasprzyk.

W programie koncerty: Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Joanny Knapik, Karoliny Szczurowskej znanej m.in z The Voice Kids, Małgorzaty Hodurek -uczestniczki The Voice of Poland. Gwiazdą wieczoru będzie zespół The Dumplings, koncert poprowadzi aktorka, Julia Kamińska.

Pieniądze będą zbierane dla osób chorych i po wypadkach. Na naszą pomoc czekają:

Marcin Kasprzyk – kiedy w październiku zeszłego roku Marcin wyjechał z domu do pracy, ani on, ani ktokolwiek inny nie spodziewał się, że za kilka minut jego życie już nigdy nie będzie takie samo. Samochód, który jechał z naprzeciwka zjechał na pas po którym poruszał się Marcin. Marcin leżąc na asfalcie przeżył największą tragedię swojego życia – urwana noga została pod samochodem… Młody, silny, aktywny człowiek, który na co dzień wykazywał się dużą empatią i pomocą innym, sam dziś potrzebuje pomocy. Żeby powrócić do pełni życia potrzebuje protezy, której koszt to 400 tysięcy złotych.

Karolinka Płachta – pierwszy raz zachorowała na białaczkę w wieku 2 lat. Chemioterapia i leczenie onkologiczne przyniosło pozytywny rezultat i nic nie wskazywało na to, że choroba może wrócić. W tym roku pojawiła się jednak trzecia wznowa choroby. Dziś Karolinka potrzebuje naszej pomocy, gdyż lek, którego potrzebuje nie jest refundowany. Obecnie potrzeba min. 30 tysięcy złotych. 

Emilka Skrzeczek – urodziła się jako wcześniak, w okresie niemowlęcym przeszła dwa wylewy do mózgu, dlatego dziś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce – spastyke czterokończynową i diplegie. Na co dzień potrzebuje rehabilitacji psychoruchowej, zajęć stymulujących, wspomagania sensorycznego i zajęć z neurologopedą. Jest rehabilitowana w Polsce i w Austrii. Średnio co dwa miesiące bierze udział w terapii komórkami macierzystymi. Koszt leczenia Emilki, tylko do końca roku wyniesie ok. 110 tysięcy złotych.

Maciej Ostafin – siła ludzkich serc i mięśni nie odpuściła jego życia. Siła i determinacja ochotników OSP Trzebunia sprawiła, że po kilku minutach wróciło tętno, lekarze uważają to za cud, strażacy również. Maciej w ubiegłym roku podczas wykonywania prac rolnych został przygnieciony przez ciągnik, w skutek czego doszło do niedotlenienia mózgu i paraliżu. Dziś Maciej jest pod stałą opieką lekarską i jest rehabilitowany każdego dnia. Koszt rehabilitacji to około 150 tysięcy złotych. 

Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, m.in:
– Cukierenka dla Smyków, prowadzona przez Sylwię Bałę, finalistkę programu Bake of – Ale Ciacho! oraz przyjaciół znanych z innych programów kulinarnych 
– zawodnicy Speed-Ball Sportownia, z którymi będzie mogli zagrać w Speed-Ball’a
– licytacja charytatywna, w której główną nagrodą są wakacje w Toskanii dla 4 osób! 

Zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia na FB: Szczegóły Wydarzenia 

Głównymi Partnerami Wydarzenia są: Województwo Małopolskie, Fundacja Orlen Dar Serca, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Pan Jarosław Szlachetka, Wójt Gminy Pcim – Pan Piotr Hajduk, Wójt Gminy Gdów – Pan Zbigniew Wojas. 

Zbiórka Publiczna nr: 2019/3459/KS. 

Organizatorem koncertu jest Fundacja Akuratna oraz Komitet Społeczny Pomocy Chorym z Terenu Małopolski.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content