Koncert Charytatywny Nauczycieli Publicznej Szkoły Muzycznej w Gdowie

Dyrektor Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie serdecznie zaprasza na Koncert Charytatywny Nauczycieli Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie na rzecz zakupu instrumentu muzycznego – akordeonu. Koncert odbędzie się 9 stycznia 2016r. o godz. 18.00 oraz o 19.15 w Centrum Kultury w Gdowie. Zaproszenia do odebrania w sekretariacie Szkoły Muzycznej w godz. 12.00 – 18.00.

Gwiazdą koncertu będzie Jarosław Bester – akordeonista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych.

Jest twórcą Bester Quartet (dawniej The Cracow Klezmer Band) jedynego w Polsce zespołu na stałe współpracującego z prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna.

W swej grze łącząc doświadczenia wyniesione z muzyki klasycznej z wieloma innymi stylami oraz zastosowaniu czytelnych form improwizacyjnych osiąga niezwykle energetyczną mieszankę ukazującą niespotykane dotąd możliwości barwowe jak i techniczne akordeonu.

W swoim dorobku poza płytami wydanymi w nowojorskim wydawnictwie Tzadik, oraz udziale w wielu innych produkcjach fonograficznych ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji w Niemczech, Szwecji, Finlandii, a także w Polsce.

Koncertował w wielu prestiżowych salach koncertowych i klubach muzycznych na całym świecie między innymi w:

USA, Wielkiej Brytanii, Tajwanie, Szwecji, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Francji, Rosji, Ukrainie, Białorusi, Mołdawii, Litwie, Węgrzech, Belgii, Holandii, Czechach, Finlandii, Włoszech, Estonii, Kanadzie i Hiszpanii.

Współpracował w wieloma wybitnymi muzykami z kręgu muzyki klasycznej jak i szeroko rozumianej muzyki awangardowej zajmując się nie tylko wykonawstwem, ale także aranżacją oraz kompozycją. Spośród wielu nazwisk, które można by wymienić są takie wybitności jak: John Zorn, Tomasz Stańko, John McClean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Frank London, Ernie Adams, Jerzy Maksymiuk, Waldemar Malicki, Vadim Brodsky, JorgosSkolias, VitoldRek, Bronek Duży, kwartet smyczkowy Dafo, Sinfonietta Cracovia, orkiestra smyczkowa Aukso i wielu innych.

plakat a4

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Gdowie

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content