Koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej w Gdowie już 19 października. Bilety w sprzedaży

W piątek 19 października, o godz. 18.30 w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie odbędzie się Koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich. Bilety na koncert w cenie 50-70 zł, można nabyć w Centrum Kultury w Gdowie. 

Bilety na koncert można nabyć w Centrum Kultury w Gdowie w godzinach od 8.00 do 16.00. Można także zakupić bilety wpłacając pieniądze na konto Centrum Kultury: 81 8591 0007 0070 0117 5939 0002 w tytule wpisując: „bilety na koncert Sikorowskich”. Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie maila na adres: organizacja@ck.gdow.pl z informacją o ilości i rodzaju zakupionych biletów oraz z podaniem imienia i nazwiska osoby, która odbierze bilety. Bilety będą do odbioru w Centrum Kultury w Gdowie w godzinach 8-16 (pon-pt) lub bezpośrednio przed koncertem w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie (19.10 od godziny 17.00). Sprzedaż biletów poprzez wpłaty na konto możliwa jest do dnia 12 października 2018.

Bilety w cenie 50 zł- trybuny (bez poczęstunku)

Bilety w cenie 70 zł- płyta (z poczęstunkiem)

 

Duet współpracuje razem od wielu lat prezentując na estradzie program zawierający zarówno przeboje Pod Budą, autorstwa Andrzeja Sikorowskiego, jak i piosenki z trzech wspólnie nagranych płyt.

ANDRZEJ SIKOROWSKI

Urodzony w Krakowie w 1949 roku, absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”).
Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą „Dziennika Polskiego”, „Przekroju” i „Hustlera”. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.

MAJA SIKOROWSKA

Urodzona w 1980r w Krakowie, córka Andrzeja. Wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu, a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat wokalistka zespołu Pod Budą, z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z zespołem własnym u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków. Wspólnie
z Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę „Kraków-Saloniki” (platynowa płyta), nominowaną w 2006r do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami „Śniegu cieniutki opłatek”, w 2010 roku ukazał się album „Sprawa rodzinna”, a w 2016 najnowszy album
„Okno na Planty”. Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 roku nagrała płytę „Avra” –  poruszające współbrzmienie głosu i instrumentów przenosi słuchaczy w inne rejony Europy. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content