Kolorowy Bus zawitał do Niegowici!

Młodzież realizująca swój projekt „Busem do marzeń” odwiedziła w ostatnią niedzielę Niegowić. Są to młodzi ludzie, głównie z Kalwarii Zebrzydowskiej, wspomagani przez kolegów z Limanowej, którzy jako młodzi chrześcijanie chcieliby aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży. Stąd pomysł na podróżowanie busem po miastach i wsiach, nie tylko Polski, i promowanie nadchodzącego wydarzenia.
Mamy świadomość, że odpowiedzialność za organizację tego wydarzenia spoczywa również na naszych barkach. Jesteśmy w posiadaniu busa, którego przygotowujemy pod kątem promocji, zarówno naszej małej ojczyzny – Małopolski, jak i ŚDM. Chcemy zaprosić do uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu, jak najwięcej młodych ludzi”- tak o swoich motywach piszą wolontariusze na FB.
Jak dotąd przejechali ponad 20 tys km, byli już w 13 krajach. Ostatnią niedzielę spędzili z naszymi wolontariuszami, organizując im warsztaty.
Marzena, jedna z wolontariuszek z projektu Busem do Marzeń, mówi, że ich „przyjazd ma na celu informowanie o ŚDM, rozmawianie o obawach, rozwiewanie wszelkich wątpliwości w tym temacie. Podczas spotkania zadajemy sobie nawzajem pytania czego oczekujemy od ŚDM. Warsztaty mają na celu przede wszystkim integrację wolontariuszy z różnych parafii, aby byli oni otwarci na siebie i drugiego człowieka.
Jak podkreślają uczestnicy projektu „ŚDM to spotkanie. Dlatego spotkania z drugim człowiekiem ciągle musimy się uczyć”.

Joanna Kucharz, koordynator dekanalny, która również uczestniczyła w spotkaniu tak je ocenia : „Warsztaty były bardzo cenne. Poznałam nastawienie młodzieży do ŚDM, ich oczekiwania co do tych wydarzeń. Cieszę się, że nie boją się podjąć wyzwania organizowania tych dni w naszych parafiach. Oni po prostu chcą poznać nowych ludzi – pielgrzymów, ale też młodzież z sąsiednich parafii. Chcą być częścią Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Warsztaty pozwoliły nam spędzić 1,5 h na świetnej zabawie, wymienić swoje dotychczasowe doświadczenia podczas zadań, które mieliśmy do wykonania.

Warsztaty zakończyły się wykonaniem wspólnie hymnu ŚDM oraz pamiątkowym zdjęciem na tle busa.

W czasie warsztatów wolontariuszy odwiedziła ekipa telewizji polskiej, programu pierwszego. Kamera obserwowała przebieg warsztatów, a także przeprowadzano wywiady z wolontariuszami (u nas na zdjęciu Ania Saganiewicz z Niegowici w czasie rozmowy o goszczeniu pielgrzymów w domach).
Najprawdopodobniej reportaż będzie można zobaczyć już w najbliższy piątek, w telewizyjnej jedynce w programie „Czekamy na Światowe Dni Młodzieży-kronika”.

[Not a valid template]

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content