Kolorowe lato – warsztaty artystyczne podczas Święta Ziemi Gdowskiej

Warsztaty plastyczne podczas Święta Ziemi Gdowskiej 

Błonia na Zarabiu  2017 rok

W sobotnie popołudnie podczas Święta Ziemi Gdowskiej odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Spotykamy się  na Błoniach na Zarabiu przy boisku do siatkówki plażowej, przy stolikach pod napisem:  KOLOROWE LATO – warsztaty plastyczne. Od godz. 16.00 do 18.00 będzie można zaprojektować  i pomalować  sobie biały t shirt we wzory kojarzące się z kolorowym latem. Do dyspozycji uczestników będą kolorowe farby do tkanin, pędzle, szablony pieczątki i spraye. Wykonaną pracę uczestnicy mogą zabrać ze sobą na pamiątkę.

Kolory lata i inne motywy będzie można również mieć na twarzy ponieważ będą malowane buzie, można będzie też zostawić ślad swojej ręki i podpis na przygotowanych wcześniej  do tego miejscach.

O godz. 18.30 rozpocznie się pokaz  – happening z kolorami HOLI zatytułowany KOLORY ŻYWIOŁÓW. W roli żywiołów wystąpią „aktorzy” wolontariusze.  Będzie to barwna prezentacja możliwości jakie dają bardzo dziś modne kolory holi wykorzystywane podczas festiwali kolorów w różnych miejscach na świecie, a najbliżej w Krakowie..

W wyniku tego działania powstanie obraz zatytułowany  KOLORY ŻYWIOŁÓW, który zostanie wyeksponowany podczas trwania imprezy.

Po pokazie około godziny 19.00 będziemy tworzyć wspólne dzieło – obraz BARWY GDOWSKIEGO WIECZORU za pomocą kolorów HOLI i sprayów.  Po wykonaniu obrazu warsztaty zakończą się podpisaniem i wyeksponowaniem pracy, którą również będzie można oglądać do końca Święta Ziemi Gdowskiej. Zapraszamy do udziału w warsztatach i do robienia zdjęć, które na pewno będą bardzo kolorowe stając się wspaniałą pamiątką z wakacji. Będzie to pierwsze takie działanie organizowane przez pracownię CK, bardzo prosimy aby przyjść  na zajęcia w odpowiednim ubraniu,  które może się zniszczyć  ponieważ kolory holi „podobno” się spierają, ale kto to wie?  Czeka nas niezła  kolorowa zabawa!

Warsztaty poprowadzi Anna Suchoń – plastyk z Centrum Kultury w Gdowie, malowanie twarzy i pokaz odbędzie się z udziałem 6 wolontariuszy.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content