Kolizje na drogach i tragiczny wypadek w Cichawie

16 sierpnia po godzinie 14.00 do SKKP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o kolizji w miejscowości Zagórzany. Na miejsce przybyli strażacy z OSP Gdów oraz zastęp z JRG Wieliczka. Działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz usunięciu skutków po kolizyjnych.

Dzień później, 17 sierpnia w piątek około godziny 12:00 do strażaków wpłynęło kolejne zgłoszenie. W Gdowie na ulicy Łapanowskiej doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów osobowych. Do akcji OSP Gdów udała się dwoma zastępami. Działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odpięciu akumulatorów w pojazdach. Na miejscu obecny był również zastęp z JRG Wieliczka oraz Pogotowie i Policja.

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 22:42 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Krakuszowice. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy wypadł z drogi, a kierujący jest nieprzytomny i nie można go wydostać z pojazdu.
Natychmiast zostały zadysponowane zastępy ratowniczo – gaśnicze z terenu gminy Gdów oraz zastęp z JRG Wieliczka. Powiadomiono również Pogotowie Ratunkowe oraz Policję.
Po przybyciu zastępów na miejsce stwierdzono, że zdarzenie ma miejsce w miejscowości Cichawa.
Działania Straży Pożarnej polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy pojazdów pożarniczych, 
– ewakuacji kierowcy z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych i przekazaniu obecnemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego,
– oświetleniu miejsca zdarzenia,
Po długotrwałej reanimacji przybyły na miejsce zdarzenia ZRM stwierdził zgon poszkodowanego.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze był wstrzymany przez Policję.
W działaniach udział brało: JRG Wieliczka, OSP Gdów, OSP Pierzchów, ZRM i Policja.

źródło: PSP Wieliczka, OSP Pierzchów, OSP Gdów

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content