Kolizja w Winiarach

W dniu wczorajszym (7 grudnia br) ok. godziny 6:30 druhowie z Winiar i Kunic zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego w miejscowości Kunice. Po sprawdzeniu tej informacji zgłoszenie się nie potwierdziło, ponieważ jak się okazało, do zdarzenia doszło w Winiarach na zakrętach. Po dojechaniu we właściwe miejsce potwierdzono zderzenie czołowe samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym. W groźnie wyglądającej kolizji nikt nie został ranny.
Działania Straży Pożarnej polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
– odłączenie akumulatorów w pojazdach,
– neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.
Na miejscu pracowali także strażacy z JRG Wieliczka i policja.
 
Przy okazji strażacy apelują, aby dokładnie zgłaszać miejsce zdarzenia, ponieważ dyspozytor ze Stanowiska Kierowania nie jest w stanie szybko skierować jednostek w odpowiednie miejsce, jeżeli ktoś błędnie podaje informacje o miejscu zdarzenia. Pamiętajmy, że od naszego zgłoszenia może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Nie bez powodu dzwonienie do służb ratowniczych uznaje się za udzielenie pierwszej pomocy.

Z kolei Strażacy z Gdowa w piątek, 4 grudnia br, zostali zadysponowani do zdarzenia z udziałem pojazdu ciężarowego przewożącego odpady z ubojni. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 966 w Bilczycach. Uszkodzenie naczepy skutkowało wypadnięciem ładunku na drogę. W wyniku zdarzenia jeden pras drogi został zablokowany przez rozrzucony materiał oraz uszkodzoną przyczepę. Na szczęście nikt w wyniku powstałego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z JRG w Wieliczce oraz dwa zastępy z jednostki z Gdowa. Na czas prowadzenia działań związanych z usunięciem skutków zdarzenia drogowego ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Utrudnienia w ruchu na drodze trwały około 60 minut. Na miejscu oprócz strażaków obecni byli funkcjonariusze policji.

źródło: FB KSRG OSP Winiary, OSP Kunice
 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content