Kolizja w Kunicach i zderzenie motocykla z osobówką w Cichawie

17.08.2019r. o godz. 10:55 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce przyjęło zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych w miejscowości Kunice na DW967.Do zdarzenia zadysponowano zastępy z : JRG Wieliczka, OSP Kunice i OSP Winiary.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono: zderzenie trzech samochodów osobowych (dwa z nich w polu kukurydzy, jeden na drodze DW967), ZRM na miejscu zajmuje się poszkodowaną osobą, ruch na DW z utrudnieniami.
Podjęte działania:
– zabezpieczenie miejsca zdarzenia,
– odłączenie akumulatorów w pojazdach,
– usunięcie pojazdu z drogi,
– sorpcja rozlanego paliwa i płynów eksploatacyjnych.
Karetka ZRM odjechała z miejsca zdarzenia bez osoby poszkodowanej.
Po zakończeniu działań przekazano pojazdy w formie pisemnej ich użytkownikom.

 

Na drodze powiatowej w Cichawie samochód osobowy marki Mazda zderzył się z motocyklem. W wypadku ucierpiał motocyklista, który został przewieziony do szpitala. Do wypadku doszło 15 sierpnia. Służby o zdarzeniu zostały zaalarmowane kilka minut przed godziną 10:30. Do akcji zadysponowano jednostki OSP z Gdowa, Pierzchowa, Cichawy oraz zastęp z JRG Wieliczka. Działania przybyłych na miejsce służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy kierującemu motorem oraz usunięciu skutków wypadku. Przez około godzinę ruch na drodze był zablokowany. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.
OSP Cichawa
JRG Wieliczka
ZRM

źródło: http://www.pspwieliczka.pl/, FB OSP Pierzchów, OSP Gdów

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content