Kolejny sukces tenisistów ze Szczytnik

W rozegranych w dniach 25-26 maja Mistrzostwach Polski SZS Szkól Podstawowych w tenisie stołowym bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi tenisiści ze Szczytnik. Do Rawy Mazowieckiej przyjechało 19 drużyn, z czego 16 to mistrzowie wojewódzkich rozgrywek. W bardzo silnej jak okazało się później stawce rywali, chłopcy zajęli 5 miejsce, a dziewczęta 14 miejsce.

Turniej rozpoczął się meczami grupowymi, w których zajęcie dwóch pierwszych miejsc gwarantowało awans do najlepszej ósemki, która miała potem walczyć o medale. Chłopcy mimo wysokiego rozstawienia (nr 3) trafili do bardzo trudnej grupy w której znalazły się szkoły z Rawy Mazowieckiej, Wrocławia, Grodziska Mazowieckiego i Białegostoku czyli miast, gdzie tenis stołowy jest bardzo popularny. Mimo tego spisali się świetnie zajmując drugie miejsce w grupie (po porażce 2:3 z gospodarzami z Rawy Mazowieckiej)., które dało awans do turnieju głównego. Dziewczęta, mimo ambitnej walki zajęły w swojej grupie czwarte miejsce i pozostała im gra o miejsca 9-16.
Turniej główny chłopcy rozpoczęli od pojedynku z najwyżej rozstawioną drużyną, czyli SP nr 24 Zielona Góra i po pięknej walce ulegli 1:3. Drużyna z Zielonej Góry okazał się potem najlepsza zdobywając Mistrzostwo Polski. Następne pojedynki rozstrzygnęli na swoją korzyść (3:1 z SP nr 3 w Nysie, oraz 3:2 z SP Tyniec Mały) zajmując ostatecznie bardzo wysokie piąte miejsce.
Dziewczynki przystąpiły do turnieju pocieszenia w bojowym nastroju, który pozwolił im odnieść jedno zwycięstwo (3:1 z SP nr 24 w Zielonej Górze) dające ostatecznie 14 miejsce.

„Wyniki należy uznać za wielki sukces. Dla chłopców należą się wielkie słowa uznania, zważywszy na ogromny pech, który spotkał ich przed zawodami. Na dzień przed turniejem, podczas gry w piłkę złamania kości stopy doznał nasz najlepszy zawodnik Kacper Turecki. Mimo silnego bólu pojechał na turniej, ale wiadomo, że nie mógł zagrać na 100%. Dlatego troszeczkę zabrakło nam do medalu, ale i tak poprawiliśmy wynik z ubiegłego roku o dwie pozycje. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, w wielu drużynach szkolnych znajdowali się uczniowie o znakomitych umiejętnościach. Obserwuję, że z roku na rok jest coraz trudniej, gdyż w wielu szkołach tenis stołowy staje się sportem numer jeden. Dziewczęta ze względu na młody wiek nie miały szans na lepszy wynik, ale swoją grą pokazały, że w przyszłości mogą nawiązać walkę z najlepszymi” podsumował turniej dyrektor szkoły – Wojciech Biernat.

„Szczególne podziękowania kieruję do trenerów klubowych Rokicia i Gryfu za przygotowanie zawodników oraz Gminy Gdów, Starostwa Powiatowego i MSZS za dofinansowanie wyjazdu do Rawy Mazowieckiej” dodaje na koniec pan dyrektor.

Zadanie współfinansowane przez Województwo Małopolskie, Gminę Gdów i Starostwo Powiatowe.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content