Kolejna akcja charytatywna Jodo Gym. Tym razem z zawodnikami Narodowej Gali Boksu

Mateusz Nosek właściciel centrum fitness & siłowni „Jodo Gym” po raz kolejny organizuje akcję charytatywną, tym razem z zawodnikami Narodowej Gali Boksu. Jodo Gym wraz z Fundacją Auxilium mobilizuje wszystkie siły i organizuje przedsięwzięcie, w którym zbierane będą środki na rzecz Filipka Tabora.

Cała akcja rozpoczyna się w siłowni Jodo Gym w Bilczycach już 27 kwietnia 2018 r. Bohaterami akcji będą zawodnicy z regionu Małopolski, którzy podczas treningu medialnego zaprezentują swoje umiejętności przed nadchodzącą galą.

W treningu medialnym udział wezmą:
Mariusz Wach , Piotr Wilczewski, Łukasz Jarosz, Tomasz Sarara, Marcin Najman, oraz gościnnie Andrzej Sołdra.

Do wydarzenia przyłączyli się niemalże wszyscy sportowcy biorący udział w Narodowej Gali Boxu -Boxing Night 14, którzy specjalnie na ten cel złożyli swoje autografy na rękawicach bokserskich.
Rękawice zostaną przekazane na licytację, z której całkowity dochód zostanie przekazany dla Filipka Tabora.

Akcja rozpoczyna się o godz. 12 w południe i od tego momentu, przez cały tydzień w siłowni Jodo Gym będzie prowadzona zbiórka publiczna, mająca na celu zebranie jak największej ilości środków, aby wspomóc Filipka i jego rodzinę w leczeniu i rehabilitacji.

Na rękawicach bokserskich można znaleźć autografy zawodników i trenerów takich jak: Marcin Najman, Mariusz Wach, Tomasz Sarara, Piotr Wiczewski, Ewa Piątkowska, Andrzej Sołdra, Robert Talarek, Izu Ugonoh, Rafał Jackiewicz, Piotr Hallmann, Jukasz Jarosz, Artur Szpilka, Michał Wlazło, Andrzej Gmitruk, Igor Kołacin.

Filip jest wesołym i bystrym sześciolatkiem. Niestety od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Codziennie walczy o sprawność i samodzielność.

Filip Tabor (ur. 2012r.) mimo ogromnego bagażu, jaki musi nieść od chwili urodzenia – uraz okołoporodowy, ciężka zamartwica (0 pkt. w skali Apgar), sepsa, brak jakichkolwiek odruchów noworodkowych, w tym odruchu ssania i połykania, zadławienie z zatrzymaniem krążenia, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, padaczka, porażenie mózgowe – jest wesołym i pogodnym chłopcem, który bardzo chce żyć. Nauka jedzenia i połykania, codzienna, systematyczna rehabilitacja od pierwszych miesięcy życia, podejmowane terapie, turnusy rehabilitacyjne sprawiają, że Fifip dzielnie walczy z niepełnosprawnością, pomimo, że po urodzeniu nie dawano mu żadnych szans na przeżycie i jakąkolwiek samodzielność. Dziś Filp potrafi samodzielnie siedzieć, raczkuje homologicznie – „kica”, mówi całymi zdaniami oraz ma dobry kontakt z otoczeniem. Przyjmuje pokarmy bez potrzeby używania sondy. Nie potrafi jednak samodzielnie chodzić gdyż ma spore problemy z równowagą. Każdy nasz dzień, każda godzina to walka o lepsze jutro dla Filipka, dlatego prosimy Państwa o wsparcie nas w walce o sprawność ukochanego synka. Jeśli chcesz wesprzeć leczenie Filipka Tabora, będziemy wdzięczni za wpłatę każdej kwoty na subkonto w Alior Banku: 62 2490 0005 0000 4600 2595 7674. Dziękujemy serdecznie za każdą wpłatę!

tekst i zdjęcia: Jodo Gym

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content