„Kogutki i psy – zwierzęta czy narzędzia górnicze?” – bezpłatne, rodzinne spotkanie online

Zaskakujący jest górniczy świat, pełen intrygujących nazw, tajemniczych wnętrz, odważnych ludzi i skarbów, za którymi udają się głęboko w podziemia. Ten świat Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka sukcesywnie prezentuje na kolejnych spotkaniach z cyklu „Mama, Tata i Ja”.

Co tym razem odsłonią zajęcia pt. „Kogutki i psy – zwierzęta czy narzędzia górnicze?”? Czy tytułowy  pies goni kogutka i traktuje jak intruza, czy też żyją w przyjaźni? Kto jest ważniejszy pies czy kogutek? A może obydwaj są jednakowo ważni i potrzebni tworząc zgrany zespół … Odpowiedzi na te i inne pytania odkryje rodzinne spotkanie. Na uczestników czekają karty pracy i zadania plastyczne.

Zajęcia odbędą się bezpłatnie i online na  platformie  Zoom  24 stycznia 2021 r.  o godzinie 10:00 i 12:30. Preferowany wiek uczestników od 6 do 12 lat.

Informacja i rezerwacja:  j.zadak@muzeum.wieliczka.pl

Zgłoszenia do 22.01.2021 do godziny 12:00

Inspiracją do zajęć jest wystawa czasowa „Czym się różni pies od kogutka? Czyli rzecz o …”, można ją zwiedzić na razie tylko wirtualnie na www.muzeum.wieliczka.pl .

Kolejne spotkanie z cyklu „Mama, Tata i Ja” będzie miało miejsce 21.02 w Zamku Żupnym i  dotyczyć będzie sztuki – „Młodzi artyści – jak dziś wygląda sztuka nowoczesna”.

Muzeum Żup Krakowskich zaprasza.

Kontakt:

Małgorzata Bogucka, m.bogucka@muzeum.wieliczka.pl, 678 431 788

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content