Klub Sportowy Szachownica wywalczył historyczny awans w drużynowej lidze szachowej!

W rywalizacji ligowej w Łęgu Tarnowskim drużyny Szachownicy zajmują bardzo wysokie II i III miejsca w klasyfikacji generalnej i tym samym Klub Szachownica zapewnia sobie historyczny awans do IV ligi! W turnieju wystartowało, aż 24 drużyny z Małopolski w tym uczniowie z Gdowa.

Oprócz awansu i wywalczonych pucharów za wyniki drużynowe, klubowi zawodnicy przywożą z Łęgu Tarnowskiego worek medali za wyniki indywidualne co można zobaczyć na opublikowanym zdjęciu. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem turnieju był Tymon Woźniak, który na co dzień uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Gdowie.

Indywidualne sukcesy:

ZŁOTO – Najlepszym zawodnikiem turnieju zostaje Tymon Woźniak, który jako jedyny wygrał wszystkie 7 partii!

ZŁOTO – Najlepszą zawodniczką turnieju oraz najlepszy wynik na „4” szachownicy uzyskała Karolina Serafin, która osiągnęła wynik 6.5 pkt remisując tylko z klubową koleżanką Kamelią!

SREBRO – Drugi najlepszy wynik na „3” szachownicy zdobył Milan Chmielek. Milan uzyskał 6.5 pkt z 7 partii

BRĄZ – Trzeci najlepszy wynik na „3” szachownicy dla Jerzego Laskowicza, który podobnie jak Milan zdobył 6.5 pkt, a o kolejności na podium zdecydowało miejsce ich drużyn.

BRĄZ – Trzecie miejsce na „4” szachownicy z wynikiem 5.5 pkt wywalczyła Kamelia Chmielek. Kamelia dodatkowo była kapitanem swojej drużyny.

Trenerami i opiekunami byli:

Zbigniew Gądor

Paweł Mroziński

Łukasz Czaplak

Już za miesiąc Szachownica jedzie rywalizować w kolejnym etapie ligi szachowej

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content