Kiermasz Świąteczny na placu przy Urzędzie Gminy

To już ostatni dzwonek na przedświąteczne zakupy. Nie dziwi więc fakt, że podczas sobotniego Kiermaszu w Gdowie mieszkańcy oblegali stragany ustawione na placu przed Urzędem Gminy. Największym powodzeniem cieszyły się palmy wielkanocne, które można było zarówno zakupić jak i wykonać samemu na warsztatach przygotowanych przez Centrum Kultury w Gdowie. Z wielką chęcią mieszkańcy kupowali również wiejskie chleby, wędliny, jaja, ciasta i babki wielkanocne. Można było zaopatrzyć się również w śledziki, buraczki, chrzan, serwatkę oraz zakwas. Swoje tradycyjne produkty prezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bilczyc, Zagórzan, Niżowej, Fałkowic, Wieńca, Cichawy i Niegowici.

Równie dużą uwagę przyciągnęły świąteczne artykuły dekoracyjne ręcznej roboty – kolorowe pisanki, zajączki, kurki, kartki wielkanocne, stroiki świąteczne, które przygotowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach oraz upominki Artystów Gdów-Art.

Miody, świece z wosku, syropy lawendowe oraz serwetki wykonywane na szydełku można było zakupić na stoisku gdowskiego Koła Pszczelarzy oraz „Lawendowego Zacisza” z Fałkowic.
Niezmiennym powodzeniem cieszyła się świąteczna chrzanówka, którą osobiście częstował Gospodarz Gminy Gdów – Zbigniew Wojas.

Źródło:

http://www.ck.gdow.pl/

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content