KGW z Winiar na Targach Rzemiosła w Krakowie

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Winiar reprezentowały Gminę Gdów w czasie uroczystego otwarcia Targów Rzemiosła 2017, odbywających się od soboty w Krakowie. Wśród licznych stoisk rzemieślników oraz przybyłych gości nasze Panie prezentowały swoje słodkie wyroby. Jak same mówią, trafiły w gusta turystów, o czym może świadczyć fakt, że niektórzy wracali na ich stoisko kilkakrotnie. Także stroje ludowe, w których wystąpiły mieszkanki Winiar zwróciły uwagę, zwłaszcza Japończyków.

Uroczystego otwarcia imprezy, dokonał Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie Pan Janusz Kowalski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, wicemarszałek województwa Wojciech Kozak, małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, dyrektor gabinetu wojewody Paweł Mucha i prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek.

Jeszcze do niedzieli 21 maja można podziewać wyroby rzemieślnicze na Krakowskim Rynku. Swe umiejętności i wyroby prezentują m.in: malarze, rzeźbiarze, kowale, jubilerzy, szewcy, cukiernicy, i inni rękodzielnicy. Zaplanowane są dwa pokazy biżuterii i mody. Modelki wystąpią w piątek i sobotę wieczorem na specjalnie przygotowanym wybiegu ustawionym tuż przy pomniku Adama Mickiewicza.

 

zdj. CK Gdów

Autor: Redaktor

Udostępnij post na:

Skip to content